04.08.2020, 14:14 Wersja do druku

Wrocław. Są już bilety na słynny musical wystawiany w Capitolu

kadr z filmu „Man Who Fell to Earth”

W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu Jan Klata reżyseruje „Lazarusa”, słynny musical Davida Bowiego i Endy Walsha. Polska prapremiera zaplanowana jest na 26 września 2020. Dziś, 4 sierpnia, wznowiliśmy próby po przerwie wakacyjnej.

„Lazarus”, ostatnie dzieło wielkiego muzyka, zrealizowane w 2015 roku, to „hołd dla giganta popkultury”, pisali po nowojorskiej premierze krytycy.
W musicalu zabrzmią największe przeboje Davida Bowiego: m.in. Life on Mars, This is Not America, Ashes to Ashes, i kilkanaście innych utworów – nowych albo na nowo zaaranżowanych przez Bowiego na potrzeby tego musicalu. Scenariusz Endy Walsha to sequel powieści science fiction „Człowiek, który spadł na Ziemię” („The Man Who Fell to Earth”) i filmu z 1976 roku. Bowie zagrał w nim rolę Thomasa Newtona, kosmity, który przybył na Ziemię i nie może wrócić na swoją planetę.
Spektakl opowiada dalsze losy Newtona, w Capitolu zagra go Marcin Czarnik.

Więcej o musicalu można przeczytać tutaj
Od poniedziałku 3 sierpnia w sprzedaży są bilety na jesienne spektakle „Lazarusa”, kosztują od 40 do 110 zł, w zależności od miejsca na widowni i dnia tygodnia. Przypominamy o 20% zniżki dla posiadaczy karty Nasz Wrocław Premium.

Bilety można kupić online na stronie teatru i w kasie Capitolu (czynna w godz. 12-19 od poniedziałku do soboty i w niedziele, w które gramy).

Źródło:

Materiał nadesłany

Data:

04.08.2020