14.07.2020, 11:43 Wersja do druku

Warszawa. Rusza nabór na X Ogólnopolską Giełdę Projektów "Animacja w sieci"

Inne aktualności

Od wtorku do Narodowego Centrum Kultury (NCK) będzie można zgłaszać internetowe inicjatywy z zakresu animacji kultury oraz edukacji kulturowej na X Ogólnopolską Giełdę Projektów "Animacja w sieci". Nabór wniosków poprzez formularz na stronie internetowej NCK trwa do 2 sierpnia.

Jak poinformowano na stronie internetowej NCK, tematem przewodnim tegorocznej giełdy jest "animacja w sieci", a zgłoszone na konkurs projekty zostaną zaprezentowane 15 i 16 października podczas konferencji w Warszawie.

"Zrealizowałeś projekt z zakresu animacji kultury, edukacji kulturowej za pośrednictwem internetu? Podczas wybuchu pandemii byłeś zmuszony przenieść swoje działania do sieci? Wcześniej dostrzegłeś, że internet to świetne medium do wykorzystania w swojej pracy? A może sieć to dla ciebie nie tylko wirtualność? Zgłoś swój projekt do Ogólnopolskiej Giełdy Projektów i opowiedz o nim edukatorom i animatorom z całej Polski" - czytamy na stronie NCK.

Zespół oceniający projekty składać się będzie z przedstawicieli NCK, Akademickiego Centrum Kultury UMCS w Lublinie oraz regionalnych koordynatorów z minionych edycji giełdy, czyli Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, Muzeum Miasta Gdyni, Instytutu Dizajnu w Kielcach, Białostockiego Ośrodka Kultury, Podlaskiego Instytutu Kultury, Katowice Miasto Ogrodów, Strefa Kultury Wrocław, Warsztatów Kultury w Lublinie, Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego. Pod koniec sierpnia wybranych zostanie 16 projektów, które najlepiej wpisują się w założenia tegorocznej konferencji.

Jak wyjaśnili organizatorzy, "finałowa szesnastka zostanie zaproszona w dniach 7-9 września do Warszawy na profesjonalne szkolenie z wystąpień publicznych, na którym wspólnie szlifować będzie giełdowe wystąpienia". Autorzy pozostałych projektów będą mieli z kolei szansę zaprezentować swoje działania podczas sesji posterowej.

Zgłaszane projekty muszą być zrealizowane w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 31 października br. lub być na zaawansowanym etapie realizacji.

14 lipca na stronie NCK zostanie udostępniony formularz zgłoszeniowy i regulamin naboru.

Więcej o naborze i giełdzie projektów na stronie: https://nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/kadra-kultury/aktualnosci-i-szkolenia/x-ogolnopolska-gielda-projektow-nabor.

Źródło:

PAP

Autor:

Grzegorz Janikowski

Tematy w toku