10.07.2020, 09:12 Wersja do druku

Sosnowiec. Wakacyjny przegląd Teatru Zagłębia w parku im. Kuronia

Teatr Zagłębia co prawda w wakacje pozostaje zamknięty, ale nie oznacza to, że nie będzie można oglądać spektakli, które są w jego repertuarze. W sierpniu aktorzy Zagłębia zagrają kilka swoich najlepszych tytułów w amfiteatrze w parku im. Kuronia.

Teatr wkrótce wystartuje z drugą edycją „Letniego Grania Przedstawień Teatralnych” – przeglądem „Teatr Gra!”, czyli wakacyjnym pokazem spektakli cieszących się największą sympatią widzów. W tym roku impreza odbędzie się w amfiteatrze położnym w parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu (MDK Kazimierz) przez trzy letnie weekendy: 8–9, 15–16 oraz 22–23 sierpnia.

„Boeing, Boeing”, fot. Maciej Stobierski

Koncert, farsa, warsztaty i bajki

Festiwal rozpocznie się 8 sierpnia pełnym energii koncertem w wykonaniu aktorów i aktorek sosnowieckiego teatru. Niebanalną konferansjerkę zapewnią Mirosława Żak i Przemysław Kania. Artyści przypomną hity polskich festiwali, międzynarodowych musicali oraz piosenki zagłębiowskiej sceny.

Kolejny weekend sierpnia upłynie pod znakiem jednej z najpopularniejszych fars – „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka. To spektakl wywołujący salwy śmiechu z zaskakującymi zwrotami akcji i wyśmienitym aktorstwem, który zagwarantuje wieczór pełen rozrywki.

„Nowa Księga Dżungli”, fot. Maciej Stobierski

Ostatnia sobota i niedziela festiwalu, 22 i 23 sierpnia, to dni w całości poświęcone dzieciom i ich rodzinom. W południe Teatr Zagłębia zaprosi na warsztaty pt. „Wakacyjna Akademia Wyobraźni”, a następnie na pokazy spektakli „Republika marzeń” w reż. Jacka Jabrzyka oraz „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.teatrzaglebia.pl/repertuar oraz profilu teatru na Facebooku.

Do czwartku, 9 lipca, bilety na koncert oraz spektakl „Boeing, Boeing” w promocyjnej cenie – 30 zł.

Tytuł oryginalny

Wakacyjny przegląd Teatru Zagłębia. W sierpniu, w parku im. Kuronia w Sosnowcu

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Katowice online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Odziomek

Tematy w toku