29.07.2020, 10:23 Wersja do druku

Sosnowiec. Teatr Zagłębia rusza z drugą edycją wakacyjnego festiwalu

Inne aktualności

Teatr Zagłębia już po raz drugi organizuje „Letnie Granie Przedstawień Teatralnych”, czyli wakacyjny przegląd spektakli Teatru Zagłębia. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Teatr gra!” w amfiteatrze położnym w parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu (MDK Kazimierz) przez trzy kolejne weekendy od 8 do 23 sierpnia.

Festiwal rozpocznie się koncertem w wykonaniu aktorów sosnowieckiego teatru z pełną energii, niebanalną konferansjerką Mirosławy Żak i Przemysława Kani. Artyści przypomną hity polskich festiwali, międzynarodowych musicali oraz doskonale znanych piosenek zagłębiowskiej sceny. Kolejny weekend upłynie pod znakiem jednej z najpopularniejszych fars – „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka. Ostatnia sobota i niedziela festiwalu to dni w całości poświęcone dzieciom i ich rodzinom. W południe Teatr Zagłębia zaprosi na warsztaty pt. „Wakacyjna Akademia Wyobraźni”, a następnie na pokazy spektakli „Republika Marzeń” w reż. Jacka Jabrzyka oraz „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala. 

Wszystkie informacje oraz dokładny program są dostępne na stronie internetowej Teatru www.teatrzaglebia.pl oraz na facebookowym profilu. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku