02.07.2020, 10:53 Wersja do druku

Poznań. 25 nagród dla lokalnych twórców kultury w sieci

Miasto Poznań nagrodziło autorów najlepszych inicjatyw, które prezentowały poznańską kulturę w sieci przez pierwsze trzy miesiące pandemii. Ze 165 inicjatyw zgłoszonych do konkursu Kultura na wynos kapituła konkursowa uhonorowała aż 25, przyznając dwie nagrody główne (po 5 tys. złotych) oraz 23 wyróżnienia od 1 do 3 tys. złotych.

- Konkurs był formą podziękowania dla poznańskich twórców, którzy w najtrudniejszym okresie lockdownu dzielili się swym talentem w sieci. Skala ich mobilizacji była ogromna - czego dowodem aż 165 zgłoszeń. A przecież działań było o wiele więcej, także w instytucjach kultury, które nie uczestniczyły w tym konkursie. Dziękując za to ogromne zaangażowanie zapewniam, że to nie koniec pomocy miasta dla środowiska kultury - między innymi  na dniach ruszy nabór do nowego programu stypendialnego - mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania odpowiedzialny m.in. za obszar kultury.

Kapituła przyznała dwie nagrody główne. W kategorii "Wydarzenia" zdobyła ją Anna Mierzwa, autorka internetowego serialu #Wakacje (zobacz tutaj), zaś w kategorii "Wydawnictwa" uhonorowano Aleksandrę Sudolską i klub Schron za kompilację nagrań twórców poznańskiej sceny muzyki elektronicznej zatytułowaną Everything is going to be all right (zobacz tutaj).

- Członkowie kapituły konkursowej zwrócili uwagę na potrzebę wspierania działań edukacyjnych i warsztatowych, których celem byłoby poszerzenie kompetencji poznańskich twórców w zakresie planowania, kreowania i realizacji projektów w przestrzeni wirtualnej - mówi Marcin Kostaszuk, przewodniczący kapituły konkursowej.

Konkurs Kultura na wynos był częścią pakietu działań pomocowych dla poznańskiej kultury Poznań Wspiera. W lipcu Wydział Kultury UMP uruchomi nabór do programu stypendialnego z pulą 200 tys. złotych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

25 nagród dla poznańskich twórców kultury w sieci!

Źródło:

kultura.poznan.pl

Link do źródła

Autor:

oprac. red

Tematy w toku