13.07.2020, 13:52 Wersja do druku

Pomorskie. Marszałek Struk dotrzymuje obietnic

Inne aktualności

Na majowym spotkaniu Pomorskiej Rady Kultury marszałek Mieczysław Struk złożył obietnice. Czas pokazał, że nie były to obietnice bez pokrycia.

30 czerwca Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia II naboru wniosków w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury z budżetu Województwa Pomorskiego w roku 2020. Pula na te środki to 200 tys. zł, w ramach jednego stypendium można uzyskać do 5 000 zł brutto. Wnioski w tym bardzo przyjaznym konkursie można składać jeszcze do 15 lipca, szczegóły tutaj.

Oprócz konkretnej, finansowej decyzji, marszałek wykonał jeszcze cenny gest w kierunku ludzi kultury pozainstytucjonalnej. To apel do pomorskich samorządowców:

Apel-do-samorządowców

Komentarz Redakcji

To bardzo konkretne działania, a nie tylko werbalne deklaracje, jakie wielu polityków składa chętnie, bez zająknięcia i bez… realizacji. Dostrzeżenie grupy zawodowej, która nie jest zauważana przez większość polityków i samorządowców (na Pomorzu wyjątkiem są gminy trójmiejskie), jest gestem szlachetnym. Mamy nadzieję, że sygnał z Centrali zostanie odebrany w całym województwie.

Tytuł oryginalny

Marszałek M. Struk dotrzymuje obietnic

Źródło:

Gazeta Świętojańska online
Link do źródła

Autor:

Piotr Wyszomirski

Tematy w toku