09.07.2020, 12:37 Wersja do druku

Łódź. Prof. Elżbieta Aleksandrowicz nowym rektorem Akademii Muzycznej

Dariusz Kulesza/mat. Akademii Muzycznej w Łodzi

Prof. AM dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz została wybrana na stanowisko rektora Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W dwóch poprzednich kadencjach była prorektorem ds. dydaktyki, w ostatnim roku – ds. nauki i dydaktyki. Nową funkcję obejmie 1 września.

- Profesor Elżbieta Aleksandrowicz zdobyła wymaganą bezwzględną większość głosów w pierwszej turze głosowania. Otrzymała 38 głosów, druga kandydatka, prof. dr hab. Urszula Kryger - 25 głosów. W głosowaniu wzięło udział 71 osób spośród 75 elektorów, co stanowiło blisko 95 proc. składu elektorskiego -- poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka uczelni Aleksandra Bęben.

Rektor elekt jest łodzianką z urodzenia, absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej, specjalistą metody Emila Jaques-Dalcroze'a. W 1989 roku uzyskała tytuł magistra sztuki w zakresie rytmiki. W macierzystej uczelni jest zatrudniona od 1990 roku. Wykłada na Wydziale Twórczości, Interpretacji, Edukacji i Produkcji Muzycznej oraz na Wydziale Sztuk Scenicznych. W 2002 roku zdobyła stopień doktora habilitowanego. Od 2012 roku jest prorektorem ds. dydaktyki Akademii (od 2019 roku zakres jej stanowiska obejmuje również naukę). Od 2019 roku przewodniczy także komisji ds. stopni w Akademii.

We wcześniejszych latach prof. Aleksandrowicz pełniła funkcje: prodziekana Wydziału Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Artystycznej, kierownika niestacjonarnych studiów Choreografia i techniki tańca, kierownika Katedry Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej. Poza uczelnią jest ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej (od 2016 roku) i konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej w zakresie rytmiki (od 2019 roku).

Źródło:

PAP

Data:

09.07.2020