15.07.2020, 10:03 Wersja do druku

Kraków. Na ruinach kina Wrzos buduje się Teatr KTO

mat. teatru

Trwa budowa nowej siedziby krakowskiego Teatru KTO na miejscu dawnego kina Wrzos w Podgórzu. W nowoczesnym centrum kultury oprócz sceny pojawią się także przestrzenie wystawiennicze, kawiarnia i plenerowe kino.

Najpierw rozebrano mury dawnego kinoteatru Wrzos, a teraz na ich miejscu trwa budowa nowej siedziby Teatru KTO. Zgodnie z projektem przy ul. Zamoyjskiego 50 powstanie wielofunkcyjna sala teatralna z rozsuwanym dachem, ruchomą sceną i widownią liczącą 180 miejsc, które będzie można ustawić na kilka sposobów, tak by jak najlepiej przystosować je do potrzeb spektaklu. Pojawią się także przestrzenie wystawiennicze i biurowe z tarasem na piętrze, kawiarnia i przeszklone foyer. W ramach projektu ma zostać zagospodarowana również działka za budynkiem, na której powstanie dostępny dla wszystkich bez względu na program teatralny ogród.

- Siedziba zmienia oblicze teatru KTO i pokazuje rozwój myślenia o naszej działalności – mówi dyrektor teatru Jerzy Zoń. – W nowym miejscu podkreślamy jeszcze wyraźniej to, co było naszą mobilnością w szeroko pojętym znaczeniu – jako poruszaniu się pomiędzy miastami, państwami, między kulturami, ale też mobilność umysłową. W KTO zawsze byliśmy otwarci na to, by oprócz spektakli scenicznych, realizowane były w nim przedstawienia poza siedzibą, w plenerze, na ulicy, na festiwalach – dodaje dyrektor KTO.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Na ruinach kina Wrzos buduje się Teatr KTO. "Chcemy, by stał się ważnym miejscem dla mieszkańców Podgórza"

Źródło:

Dziennik Polski online

Link do źródła

Autor:

Julia Kalęba

Data:

15.07.2020