EN

31.07.2020, 09:46 Wersja do druku

Gorzów. Wlkp. Scena Letnia od dziś

mat. organiztora

Do tej pory Scena Letnia żyła przez cały lipiec. W tym roku teatr zaprasza widzów miesiąc później. I kolejna nowość: spektakle i koncerty będą na przemian w teatrze i na Starym Rynku. Już w piątek pierwsze spotkanie.

To już 18. edycja Gorzowskiego Festiwalu Teatrów Ogródkowych, czyli po prostu Sceny Letniej. Będzie się działo na scenie aż do 30 sierpnia. W tym roku teatr przede wszystkim pokaże własne produkcje. Będą więc popularne i lubiane pozycje z repertuaru Teatru im. J. Osterwy, jak „Żona potrzebna od zaraz”, „Moralność pani Dulskiej”, „Kolacja na cztery ręce” czy „Akompaniator”.

Ale też nie zabraknie gości. Artur Barciś odsłoni przed widzami kulisy swojej pracy aktorskiej. Jacek Kawalec wcieli się w postaci takich artystów jak Sting, Louis Armstrong, Czesław Niemen czy Robert Plant. Natomiast Katarzyna Jamróz wyśpiewa m.in. piosenki Piaf, Dalidy, Hanki Ordonówny i Evy Cassidy.

W programie są też propozycje dla najmłodszych widzów. Tradycyjnie dla nich zarezerwowane jest piątkowe południe, kiedy to będą miały okazję spotkać się na Scenie Letniej ze swoimi ulubionymi bohaterami ze świata bajek i baśni: dzielną Szu-Hin, która wytrwale szuka lekarstwa dla swojego braciszka, złotą rybką spełniającą życzenia czy z trzema świnkami z klasycznej bajki braci Grimm.

To właśnie ta bajka w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry otwiera w tym roku program Sceny Letniej. W piątek o godz. 12 w Teatrze Letnim wystąpią Beata Beling, Artur Beling i Sławomir Krzywiźniak. W spektaklu wykorzystano technikę dużych lalek prowadzonych przez tę trójkę aktorów w przestrzeni sceny, na której pojawiają się także domki trzech świnek budowane na oczach małych widzów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp.” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

db

Data publikacji oryginału:

31.07.2020

Wątki tematyczne