06.08.2020, 09:08 Wersja do druku

Gdynia. Damięcki i Seweryn w filmie absolwenta "filmówki"

Inne aktualności

Niedawno zakończyły się zdjęcia do filmu "Halsowanie" Jakuba Laskowskiego, absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W obsadzie znaleźli się m.in. Grzegorz Damięcki i Maria Seweryn. Jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, produkcja w przyszłym roku zawalczy o nagrody na zagranicznych festiwalach.

Punktem kulminacyjnym nauki w Gdyńskiej Szkole Filmowej jest przygotowanie filmu dyplomowego. Ocenie podlegają zdjęcia, montaż i cała postprodukcja.

Po zakończeniu realizacji dzieła absolwentów trafiają na prestiżowe festiwale filmowe. Po upływie roku, filmy dyplomowe, które w tym czasie będą prezentowane w konkursach, będzie można obejrzeć w Gdyńskim Centrum Filmowym. To samo czeka film Jakuba Laskowskiego, który w lipcu powstawał w trójmiejskich plenerach.

Warto wspomnieć tutaj, że u Laskowskiego kino to pasja o podłożu rodzinnym. Jego dziadek, Jan Laskowski (1928-2014), operator i reżyser, był jednym z prekursorów nowej fali w kinematografii europejskiej. Siostra Jana, Irena Laskowska, wybrała zawód aktorski, a jego młodszy brat Jerzy przez wiele lat był szefem produkcji Zespołu Filmowego Kadr.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Halsowanie" po Zatoce Gdańskiej. Damięcki i Seweryn w filmie absolwenta gdyńskiej "filmówki"

Źródło:

Polska Dziennik Bałtycki online

Link do źródła

Autor:

Natalia Grzybowska

Data:

05.08.2020 17:00

Tematy w toku