14.08.2020, 08:51 Wersja do druku

Bydgoszcz. CBA przygląda się Filharmonii Pomorskiej

Inne aktualności

W połowie lipca w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Poprosili o dokumenty związane z planowaną rozbudową.

12 sierpnia 2020 r. na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawił się komunikat w sprawie rozpoczęcia kontroli w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Jak dowiedzieliśmy się w warszawskim Wydziale Komunikacji Społecznej CBA, powinna się ona zakończyć w połowie października ale, zgodnie z prawem, może zostać przedłużona o kolejnych 6 miesięcy. Celu kontroli, niestety, nam nie podano.

Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej wyjaśnia, że kontrolerzy pojawili się 13 lipca. - Mieli wszystkie wymagane upoważnienia - tłumaczy. - Poprosili nas o dokumenty związane z programem funkcjonalno-użytkowym naszej inwestycji. Przekazaliśmy im je, chociaż wszystkie zostały opublikowane na stronie internetowej filharmonii. Żadnych innych materiałów od nas nie chcieli.

Maciej Puto podkreśla, że nie zna powodu wszczęcia kontroli CBA. - Nie mam żadnych podejrzeń - oświadcza dyrektor Filharmonii Pomorskiej. - Wszystko jest przecież jawne i konsultowane z prawnikami.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

CBA przygląda się Filharmonii Pomorskiej

Źródło:

Express Bydgoski nr 190

Autor:

Hanna Walenczykowska

Tematy w toku