Soirée Diagilew

tytuł realizacji:Soirée Diagilew
utwory:Popołudnie fauna (Claude Debussy)
Soirée Diagilew ( Spektakl baletowy/taneczny)
Sylfidy (Fryderyk Chopin)
Trójkątny kapelusz (Manuel Falla de)
miejsce premiery:Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki Poznań
data premiery:1997-02-01
1.Soirée Diagilew
kierownictwo muzyczne:José Maria Florêncio
nadzór scenograficzny:Ryszard Kaja
reżyseria światła:Marek Rydian
współpraca muzyczna:Maciej Wieloch
2.Sylfidy
choreografia:Michaił Fokin
przekaz choreograficzny:Lilianna Kowalska
scenografia:Natalia Gonczarowa
asystent choreografa:Barbara Gołaska
Zofia Stróżniak
Franciszek Peluritis
3.Popołudnie fauna
libretto:Wacław Niżyński
choreografia:Wacław Niżyński
przekaz choreograficzny:Artur Żymełka
scenografia:Leon Bakst
asystent choreografa:Barbara Gołaska
Franciszek Peluritis
4.Trójkątny kapelusz
libretto:Gregorio Martinez Sierra
choreografia:Leonid Miasin
przekaz choreograficzny:Lorca Massine
scenografia:Pablo Picasso
współpraca choreograficzna:Anna Krzyśków
asystent choreografa:Barbara Gołaska
Zofia Stróżniak
Franciszek Peluritis

Obsada:

 
1.Sylfidy
Polonz A-dur, op. 40 nr 1 orkiestracja Aleksander Głazunow.
Nokturn As-dur, op. 32 nr 2 orkiestracja Andrzej KoszewskiAnna Huk
Dorota Stępień
Joanna Wodas
Beata Wrzosek
Paweł Mikołajczyk
Maciej Roman
Aleksander Rulkiewicz
Walc Ges-dur, op. 70 nr 1 orkiestracja Andrzej KoszewskiAnna Huk
Ewa Misterka
Dorota Stępień
Joanna Wodas
Mazurek C-dur, op. 33 nr 3 orkiestracja Antoni GrefPaweł Mikołajczyk
Maciej Roman
Aleksander Rulkiewicz
Mazurek D-dur, op. 33 nr 2 orkiestracja Zdzisław SzostakAnna Huk
Ewa Misterka
Dorota Stępień
Joanna Wodas
Beata Wrzosek
Preludium A-dur, op. 28 nr 7 orkiestracja Andrzej KoszewskiAnna Huk
Dorota Stępień
Joanna Wodas
Beata Wrzosek
Walc cis-moll, op. 64 nr 2 orkiestracja Andrzej KoszewskiDorota Stępień
Joanna Wodas
Beata Wrzosek
Aleksander Rulkiewicz
Paweł Mikołajczyk
Maciej Roman
Grande Valse Brillante Es-dur, op. 18 orkiestracja Zdzisław SzostakAnna Huk
Dorota Stępień
Joanna Wodas
Beata Wrzosek
Paweł Mikołajczyk
Maciej Roman
Aleksander Rulkiewicz
orazkoryfeje i zespół baletowy oraz uczennice Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu
2.Popołudnie fauna
FaunAndrzej Adamczak
Paweł Mikołajczyk
NimfaAnna Huk
Agnieszka Lewicka
Joanna Wodas
orazkoryfeje i zespół baletowy
3.Trójkątny kapelusz
MłynarzPaweł Kromolicki
Andrzej Płatek
MłynarkaAgata Ambrozińska
Anna Huk
Beata Wrzosek
GubernatorRyszard Dłużewicz
Andrzej Płatek
DandyAdam Kozal
Wasilij Maslij
Paweł Mikołajczyk
JotaAgata Ambrozińska
Anna Huk
Ewa Misterka
Monika Myśliwiec
Alina Szutarska
Roman Gorłow
Paweł Mikołajczyk
Solo wokalneWita Nikołajenko
Jolanta Podlewska
oraz koryfeje i zespół baletowy oraz uczniowie Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu

Uwagi:Wieczór baletowy w trzech częściach: 1. Sylfidy, 2. Popołudnie Fauna, 3. Trójkątny kapelusz.