07.08.2020, 11:11 Wersja do druku

Warszawa. Rakieta Klub - nowe miejsce na rozrywkowej mapie stolicy

Elon Musk odpala w kosmos rakietę SpaceX, a grupa komików z Klubu Komediowego i browarników z Innych Beczek postanawia umieścić swoją własną satelitę na kulturowo-imprezowej orbicie stolicy.

fot. Grzegorz Woś

Już od 7 sierpnia, codziennie od godz. 16.00 aż do późnych godzin nocnych, można wpaść do nowo otwartego lokalu Rakieta Klub przy rondzie de Gaulle’a w Warszawie i – za pomocą komedii, muzyki, tańca i drinków – po swojemu interpretować prawa grawitacji.

Rakieta Klub jest zbudowana z kilku modułów (jak to rakieta). Pierwszy z nich to dwupoziomowy bar typu zero waste, z kapitanem Farothem Farocińskim na czele, bogato zaopatrzony w koktajle, autorskie nalewki i piwo z Innych Beczek. Drugi to przestronny letni ogródek z widokiem na park skarpy wiślanej.

Trzeci to górny pokład rozrywkowo-muzyczny ze sceną, za program której odpowiada warszawski Klub Komediowy (który działa także w piwnicy przy Nowowiejskiej, na Placu Zabaw nad Wisłą i na barce Wisława). W repertuarze znajdą się m.in. improwizowane spektakle o tematyce randek („Tinder impro party”) czy życia w Mordorze („Rozmowa o pracę”); sceniczne spotkania z gościnnym z udziałem celebrytów, influencerów i muzyków; teatralne produkcje Klubu Komediowego (w tym premierowy „Bój to nasz przedostatni” – pokazy 8, 17 i 18 sierpnia), a także solowe występy komików związanych ze Stand-up Polska. Artyści zapowiadają, że będą jeszcze bardziej niesforni, a ich puenty będą krążyć wokół aktualnych tematów niczym Sputnik wokół planety.

Po spektaklach zapraszamy na parkiet, aby potańczyć do rana w rytmach lubianych i znanych warszawskich disc jockeyów. Już w piątek na otwarciu zagra kolektyw Glass Hunters.

Rakieta Klub jest czynny codziennie (od 7.08) od godziny 16.00. Ten imprezowy kosmodrom znajduje się przy Nowym Świecie 4a, na tyłach Centrum Bankowo-Finansowego przy rondzie de Gaulle’a w Warszawie. Zachęcamy do śledzenia fanpage’a miejsca: https://www.facebook.com/RakietaKlub oraz repertuaru na stronie https://komediowy.pl/.

Źródło:

Centrum Prasowe PAP/ Rakieta Klub

Tematy w toku