07.08.2020, 08:11 Wersja do druku

Warszawa. Przedłużony nabór na V4@Theatre NITRA 2020

Jeszcze do 11 sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia na Rezydencję podczas V4@Theatre NITRA 2020. Rezydencja odbędzie się w dniach 24 września – 1 października w Nitrze na Słowacji.

fot. Henrich Mišovič

W ramach rezydencji wybrani kandydaci otrzymają także możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach festiwalowych, zakwaterowanie (i wyżywienie) oraz zwrot kosztów podróży.

REZYDENCJA DLA KRYTYKÓW TEATRALNYCH V4@THEATRE NITRA 2020 to kreatywne spotkanie młodych (do 35. roku życia) krytyków teatralnych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Program Rezydencji organizowany jest przez Stowarzyszenie Divadelná Nitra wspólnie z partnerami: Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Trafó - Centrum Sztuki Współczesnej z Węgier, Instytutem Sztuki i Teatru z Czech, Centrum Sztuk Wizualnych i Performatywnych ART CORPORATION z Białorusi oraz Centrum Projektów Kulturalnych AZART z Mołdawii.

Tegoroczny warsztat prowadzony będzie przez wybitnego niemieckiego teoretyka teatru Stefana Tiggesa. Uczestnicy będą mieli możliwość oglądania i dyskutowania o odbywających się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Nitra spektaklach, poznania wybitnych europejskich twórców teatralnych oraz wzięcia udziału w debatach z artystami i krytykami. Rezydenci zostaną również poproszeni o przygotowanie i przedstawienie prezentacji na temat aktualnej sytuacji teatralnej w ich kraju, a także opublikowanie artykułu, będącego formą recenzji dotyczącej obejrzanych na festiwalu produkcji.

W celu zgłoszenia kandydatury z Polski należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny załączony poniżej oraz opis doświadczenia zawodowego (biogram) w języku angielskim na adres kmogilnicka@instytut-teatralny.pl. Aplikacje przyjmowane są do 11 sierpnia.

Wydarzenie odbywać się będzie w języku angielskim. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi, kryteriami naboru oraz głównymi założeniami i przebiegiem Rezydencji, które znajdują się w załączonym poniżej dokumencie.

Czas trwania rezydencji: 24 września - 1 października 

Miejsce: Nitra, Słowacja

Zakończenie naboru: 11 sierpnia 

Projekt wspierają Visegrad Fund i Slovak Arts Council.

Liczba uczestników z Polski: 4-6 osób.

W związku z sytuacją pandemii na Słowacji obowiązuje aktualnie zasłanianie nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, utrzymywanie dystansu społecznego oraz częsta dezynfekcja rąk. Polska znajduje się w grupie krajów i terytoriów, które nie są objęte ograniczeniami dotyczącymi wjazdu na Słowację. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Słowacji.

Więcej informacji

KRYTERIA NABORU:

Krytycy teatralni – obywatele Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Czarnogóry, Czech, Gruzji, Kosowa, Macedonii, Mołdawii, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Węgier.

Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Wiek do 35 lat.

Zainteresowanie rozwijaniem umiejętności prezentacji, pisania, refleksji krytycznej oraz analizy produkcji teatralnej i dramaturgii festiwalowej.

Złożona poprawna aplikacja wraz z opisem doświadczenia zawodowego w języku angielskim.

Wybrani kandydaci otrzymają:

Zaproszenie do udziału w 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Divadelná Nitra.

Bezpłatne bilety na wszystkie spektakle w ramach głównego programu oraz możliwość uczestniczenia w imprezach towarzyszących.

Zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych ze śniadaniem.

Zwrot kosztów podróży do Nitry (z uwzględnieniem najbardziej ekonomicznego środka transportu).

Lunche w trakcie pobytu na festiwalu.

Materiały festiwalowe.

Jak aplikować? Pobierz dokumenty.

Źródło:

Materiał własny

Tematy w toku