25.08.2020, 14:57 Wersja do druku

Warszawa. Prapremiera „Muzeum skarbów” w Teatrze Baj

Teatr Baj zaprasza na prapremierę pierwszego odcinka spektaklu pt. „Muzeum skarbów” w reż. Anety Wróbel przygotowanego w formie filmowej. Emisja odbędzie się 4 września o godz. 10.00 na stronie Teatru Baj i na Facebooku.

proj. Monika Urbaniak

„Muzeum skarbów” to spektakl przygotowany w wersji filmowej i prezentowany najpierw w formie siedmiu krótkich odcinków, a później jako pełnoprawna premiera teatralna inspirowana tradycją Teatru Telewizji. 

Głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się w Pracowni plastycznej. I jak to z takimi świeżo urodzonymi lalkami bywa, musi odnaleźć się w jeszcze nieznanym świecie. Niespodziewanie Andrzejek okazuje się chłopcem, który według przepowiedni może uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia pomagając Archiwistce stworzyć Muzeum skarbów. Żeby jednak tego dokonać musi odnaleźć serce Muzeum. I tutaj wszystko się zaczyna…

Pierwszy odcinek „Muzeum skarbów” zostanie wyemitowany 4 września o godz. 10.00 na stronie internetowej Teatru Baj oraz na Facebooku. Kolejne części będą ukazywały się raz w tygodniu, aż do premiery całego spektaklu, która odbędzie się 23 i 24 października. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do widzów od 4 roku życia.

„Muzeum skarbów” finansowane jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku