25.08.2020, 08:24 Wersja do druku

Warszawa. Inauguracja SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie

28 sierpnia odbędzie się inauguracja SPEKTAKLOVE. Idea spektakli, za którymi podąża widz, rozpoczyna swoją drogę na scenie Małej Warszawy przy ul. Otwockiej 14.

mat. organizatora

Sztuka „Dobrze się kłamie” w reżyserii Marcina Hycnara odsłoni dla SPEKTAKLOVE kurtynę. Spektakl powstał w wersji teatralnej w oparciu o film Paolo Genovese. Swoją premierę miał 5 grudnia 2019 roku. 

Podczas inauguracji SPEKTAKLOVE zadebiutuje Magdalena Lamparska - wcieli się w rolę Bianci i będzie grać wymiennie z Olgą Bołądź nie tylko w Warszawie. SPEKTAKLOVE w rozumieniu twórców projektu - Katarzyny Fukacz i Damian Słoniny - to teatr XXI wieku, w którym widz podąża za tytułem, nie za miejscem. Czekamy na emocje, których doświadczaliśmy w bezpośrednim kontakcie z udziałem aktorów na żywo. Myślimy pozytywnie o tym, jak ponownie zobaczymy się w teatrze.

Uważamy, że teatr to stan a nie miejsce, dlatego spotkamy się w wielu miastach Polski, by ponownie gościć Widzów, poszukujących dobrych spektakli, zabawnych i inteligentnych, z świetną obsadą, dobrze wyreżyserowanych i zagranych. Takie właśnie są nasze spektakle - zabawne, refleksyjne oraz pogodne, które do tej pory poznali i polubili widzowie na scenie IMKA LIGHT, a teraz będzie można je obejrzeć w Małej Warszawie, Buffo i wielu miastach Polski w Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Pile, Tarnowie, Grudziądzu, Toruniu, Lublinie, Kaliszu, Częstochowie, Katowicach, Łodzi, Koninie, Zabrzu, Gdańsku i innych.

SPEKTAKLOVE zatem to pozytywna energia, lubiany i sprawdzony repertuar z udziałem wspaniałych aktorów, którzy przybędą w wiele zakątków Polski. Małgorzata Foremniak, Izabela Kuna, Anita Sokołowska, Magdalena Stużyńska, Mateusz Banasiuk, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski, Wojciech Malajkat, Bartłomiej Topa zapraszają na spotkania z pozytywnymi emocjami.

W Małej Warszawie – Spektaklove oferuje tytuły: 

„Ludzie inteligentni”, „Dobrze się kłamie”, „Imię”, ale także spektakle: „Berek, czyli upiór w moherze 2”, czy też „Nerwica natręctw” oraz „Kolacja dla głupca”, „Telewizja kłamie”.

spektaklove.pl

„Dobrze się kłamie” w reżyserii Marcina Hycnara jest spektaklem dotykającym problemów małżeńskich par w średnim wieku. To pełne wrażliwości i nastrojowości połączenie lekkiej komedii i gorzkiego dramatu, osadzone w duchu oczyszczającego oraz błyskotliwego dialogu.

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto spośród Waszych przyjaciół coś ukrywa? Kto kłamie codziennie albo przynajmniej “nieco ściemnia”? A może by tak zacząć grać w otwarte karty? Co z tego może wyniknąć? Zanim sprawdzicie to w domu, wybierzcie się koniecznie do teatru na “Dobrze się kłamie”.

Grupa przyjaciół co jakiś czas spotyka się na kolacji. Tym razem planują wspólnie oglądać zaćmienie księżyca. Jego fazy według wielu wierzeń wpływają na nasze zachowanie i nastrój. Ludzie mogą stać się nieprzewidywalni…

Zaczęło się jak zwykle. Żarty, ploteczki, docinki - jak to wśród przyjaciół - wesoło. Do czasu, gdy ktoś zaproponował grę. Co stanie się kiedy wszyscy podzielą się zawartością swojego telefonu, ujawnią maile i SMS-y? Szybko okazuje się, że w ten sposób na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice skrywane nie tylko przed znajomymi, ale głównie współmałżonkami. W towarzystwie dochodzi do kolejnych konfliktów, które trudno jest zażegnać. Komu „ściemnianie” wyjdzie na dobre, a kto całkowicie się pogrąży?

Oglądacie na własną odpowiedzialność. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że spektakl skłoni Was do zrewidowania przyjaźni, zakończenia związku, a nade wszystko pozbycia się swojego smartfona.

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku