EN

6.07.2020, 10:17 Wersja do druku

Warszawa. Bilety AD HOC! na dwa tytuły Teatru Polonia

Teatr Polonia zaprasza do gry-zabawy AD HOC!, która jest wyjątkowym sposobem na zdobycie tańszych biletów na wybrane spektakle z repertuaru obu scen. Na krótki czas przed terminem wskazanych w grze tytułów bilety wstępu można kupić w cenie 40 zł. 

Bilety AD HOC! są dostępne jedynie bezpośrednio w kasach teatrów. Można je zarezerwować drogą mailową pod adresem: [email protected] lub telefonicznie: 22 622 21 32. Bilety objęte grą są rezerwowane na 24 godziny.

W najbliższym czasie ofertą objęto następujące spektakle:

fot. Katarzyna Kural-Sadowska

„Boże mój!”, 7-8 lipca, godz. 19.00, Teatr Polonia

Ella, terapeutka, jest samotną matką nastoletniego autystycznego chłopca. Czas dzieli między dom i pracę. W obu miejscach musi być profesjonalnym psychologiem. Pewnego dnia odbiera telefon zrozpaczonego mężczyzny, który prosi o natychmiastowe rozpoczęcie terapii. W przeciwnym razie, uprzedza mężczyzna, może stać się coś strasznego. Ella zgadza się przyjąć go po godzinach pracy, w swoim domu. W drzwiach pojawia się tajemniczy Pan B.

Czy to, że zostaliśmy stworzeni na Boży obraz i podobieństwo oznacza, że Bóg jest podobny do nas? Tragikomedia „Boże mój!” to niezwykle zabawne rozwinięcie takiej myśli. Anat Gov, izraelska dramatopisarka, dowcipnie odwraca relację Stwórca-stworzenie, humorystycznie komentuje znane z Biblii historie. Powraca przy tym do najważniejszych kwestii związanych z naszym losem, na nowo stawiając fundamentalne pytania. W sytuacji „bez wyjścia”, w osamotnieniu i rutynie, może zdarzyć się cud. Nieoczekiwane spotkanie, które zmieni wszystko i stanie się początkiem dalszych cudów – spotkanie z Panem B.

Anat Gov „Boże mój!”, przekład: Agnieszka Olek, reżyseria: Andrzej Seweryn, światło: Yann Seweryn, scenografia, kostiumy: Małgorzata Iwaniuk, Aleksandra Starzyńska, asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska, muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz, konsultacje iluzjonistyczne: Sławomir Piestrzeniewicz, producent wykonawczy: Rafał Rossa, konsultacje merytoryczne: Joanna Grochowska (Fundacja SYNAPSIS); obsada: Maria Seweryn, Krzysztof Pluskota, Ignacy Liss (student Akademii Teatralnej). Premiera: 8 lutego 2019.

fot. Robert Jaworski

„Próby”, 11-12 lipca, godz. 19.30, Teatr Polonia

W trakcie próby teatralnej twórcy odsłaniają przed widzami sekret tworzenia przedstawienia, wprowadzając ich w teatralne kulisy. Bo któż nie lubi w nie zaglądać? A tam – pomieszanie z poplątaniem: dylematy aktorek („czy reżyser ma prawo być chamem?”), wątpliwości aktorów („czy ten zawód jest poważny?”) i tonący w dygresjach reżyser („w Nowym Teatrze gra się po staremu, w Starym Teatrze też po staremu, nie wiem, po co porządni ludzie idą na reżyserię…”). I tylko końca pracy nie widać – próba trwa przez cały spektakl. A może to ona jest celem samym w sobie?

„Próby” Bogusława Schaeffera to utwór, który jest pretekstem do rozważań na temat scenicznych kreacji, aktu twórczego i znaczenia sztuki w życiu człowieka. Nasz Reżyser pragnie, by treścią teatru był teatr, powtarza, że powinien on opowiadać o możliwościach człowieka, który go stworzył, który żyje w teatrze, dla teatru, z powodu teatru… Ale o tym wszystkim najlepiej opowie sam spektakl, w którym nie zabraknie humoru, ironii, błyskotliwych dialogów i żywiołowych sytuacji.

Bogusław Schaeffer „Próby”, reżyseria: Mikołaj Grabowski, scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz, asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska, producent wykonawcza: Magdalena Kłosińska, realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska, realizacja światła: Rafał Piotrowski; obsada: Iwona Bielska, Delfina Wilkońska, Mikołaj Grabowski, Andrzej Konopka, Michał Wanio. Premiera: 16 listopada 2019.

Szczegółowe zasady gry można znaleźć w zakładce BILETY – AD HOC! na stronie www Teatru Polonia.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne