07.08.2020, 12:31 Wersja do druku

Solniki. W leśnych ostępach

Spektakle gospodarzy i gości, pokazy filmów krótkometrażowych, koncert Tymona Tymańskiego, nocny spektakl spadających gwiazd z muzyką na żywo? A wszystko to leśnej teatralnej stodole. Już za chwil parę, w dniach 11-15 sierpnia. Siedlisko Kultury Solniki 44 zaprasza na LasFest.

mat. organizatora

To trzeci już Festiwal Teatralny w lesie organizowany przez duet na scenie i w życiu - Dagmarę Sowę i Pawła Chomczyka z Grupy Coincidentia, którzy stworzyli magiczne i teatralne miejsce w lesie pod Solni-
kami, niedaleko Zabludowa. I zapraszają tam od kilku lat na spektakle, pokazy, koncerty w ramach świetnej idei festiwalu tworzonego w leśnych ostępach, z natury czerpiącego inspirację i w naturę się wtapiającego.
Festiwal pandemii się nie dal, choć ze względu na nią musiał w tym roku zrezygnować z kilku pomysłów, m.in. zaproszenia gości z zagranicy.
Połączenie przestrzeni gdzieś za miastem z teatrem od początku było świetnym przedsięwzięciem, a teraz w trudnych pandemicznych czasach stało się wręcz idealnym wariantem na korzystanie z kultury w plenerze.
Jak mówią twórcy - w programie tegorocznej edycji pod nazwą „Mamy Wilka" pojawią się „mroczne eksperymenty teatralne, drapieżne poszukiwania w obrębie lalkarstwa adresowanego do widza dorosłego, poetyckie łowy - próby pochwycenia efemerycznych obrazów i kontemplacje nocnego nieba zdobionego deszczem perseidów, muzyka łącząca w sobie dzikość z harmonią oraz nowość... leśne kino".
Szczegółowe informacje o pokazach oraz rezerwacjach wejściówek organizatorzy podadzą już wkrótce - warto śledzić na bieżąco informacje na Facebooku Solniki 44.

Tytuł oryginalny

W leśnych ostępach

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Białystok nr 184 - dodatek Co Jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Monika Żmijewska

Data:

07.08.2020

Tematy w toku