08.08.2020, 08:50 Wersja do druku

Sandomierz. Arie i duety operowe na zamku z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Inne aktualności

Arii i duetów operowych, utworów musicalowo-operetkowych oraz z repertuaru Kabaretu Starszych Panów posłuchać będzie można w sobotę na Zamku Królewskim w Sandomierzu.

W koncercie w sali rycerskiej, organizowanym przez Urząd Miejski w Sandomierzu i Sandomierskie Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, wystąpią soliści Arkadiusz Jakus z Teatru Wielkiego w Łodzi i współpracujący z Operą na Zamku w Szczecinie Michał Sobiech oraz pianista Marcin Werner, związany z łódzkim Teatrem Wielkim.

W pierwszej części posłuchać będzie można arii i duetów z oper m.in. Stanisława Moniuszki, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Gergesa Bizeta. Na drugą część koncertu złożą się utwory musicalowo-operetkowe oraz z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. 

Początek koncertu w sobotę 8 lipca o godz. 19. Bilety kosztują 15 zł, są do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20). Jeśli nie zabraknie miejsc, można je będzie kupić także na zamku przed koncertem.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Arie i duety operowe na zamku z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kielce online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Janusz Kędracki

Data:

07.08.2020 19:03

Tematy w toku