13.07.2020, 08:53 Wersja do druku

Poznań. Malta Festival na winogradzkiej łące

Na terenach Laba Landu, dzierżawionych od klubu sportowego "Posnania" będą koncerty, plaża, chill out i food trucki. Tam też Malta Festival Poznań będzie świętować swoje 30-lecie. Festiwalowa Łąka Wilczak startuje 22 lipca i potrwa pięć dni.

30. edycja Malta Festival Poznań jest wyjątkowa pod każdym względem. Z powodu pandemii  po raz pierwszy w swojej historii odbywa się ona w formule rozciągniętej w czasie – od czerwca aż do jesieni. A także w formie kroczącej, czyli rozrzuconej po mieście. Wiele wydarzeń można śledzić przez internet.

Również program został podzielony na „kroki”, które ogłaszane są w dwutygodniowych odstępach, tak, aby wydarzenia dostosować do aktualnych zasady bezpieczeństwa epidemicznego.

Za nami już dwa kroki programowe. Na mobilnej scenie zagrała Krystyna Janda i aktorzy Teatru w Krakowie im. J. Słowackiego, odbyły się też dwie debaty w ramach Forum – o Kulturze w czasie pandemii oraz o Inteligentnych miastach.
Letnia Łąka na Wilczaku

Teraz pora na krok trzeci. Niespodzianką dla festiwalowych gości będzie Łąka Wilczak, na której, między 22 a 26 lipca, planowany jest cykl koncertów i wydarzeń towarzyszących. To łąka przy ul. Przełajowej, vis-a-vis Zespołu Szkół Łączności. Niedawno otworzyło się tu centrum rekreacyjno-wypoczynkowe z jogą Laba Land. Tutaj odbędą się koncerty Barbary Wrońskiej, Bartka Wąsika i Ralpha Kamińskiego, Adama Nowaka z Acoustic Amigos, tu improwizować będzie też warszawski Klub Komediowy.

Jednak program w większości opierać się będzie na artystach z naszego regionu. Festiwal Malta, odpowiadając na apel wielkopolskich artystów i artystek o instytucjonalną pomoc w czasie pandemii, ogłosił pod koniec czerwca nabór na projekty artystyczne. W efekcie powstał program, na który składają się koncerty, spektakle teatralne i taneczne, warsztaty, słuchowiska, projekty dla dzieci i całych rodzin. Są to zarówno projekty twórców i twórczyń znanych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją zawodową karierę.

Poza tym, jak zwykle na Malcie, będzie strefa relaksu, leżaki, food trucki, kawiarnia i bar z alkoholem, a także silent disco.
Muzyka nad wodą

Równolegle ze Sceną na Wilczaku odbywać się będzie program Generatora Malta – społeczno-artystycznej części Festiwalu Malta, którego hasło brzmi „Woda jest tobą”, a większość wydarzeń odbywa się na poznańskimi akwenami.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tym razem Malta Festival Poznań nie na pl. Wolności, ale na winogradzkiej łące

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Poznań online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Maria Bielicka

Tematy w toku