08.07.2020, 09:05 Wersja do druku

Poznań. Lipiec w Scenie Roboczej

Grupa Mixer, mat. teatru

W sezonie letnim Scena Robocza nie zwalania tempa i zachęca do udziału w wydarzeniach, które odbędą się w przestrzenii wirtualnej oraz na miejscu. Twórcy i twórczynie przygotowali na lipiec dwa premierowe projekty.

    Grupa Mixer przygotowała film pod wpływem własnych doświadczeń związanych z panującą pandemią. “Tęsknimy” opowiada o codzienności, która zmieniła się diametralnie pod wpływem nagłej izolacji i zamknięcia. Covid 19 wystawił nas wszystkich oraz nasze przyzwyczajenia na próbę, a tryb zdalny jednocześnie oddalił i zbliżył wszystkich do siebie. Film dostępny będzie 9 lipca o godzinie 21:00 na kanale YouTube pod linkiem: tinyurl.com/youtube-sr

 http://www.scenarobocza.pl/spektakl/tesknimy

"Wszystko się zmieni” autorstwa Moniki Popiel, Pawła Świerczka, Michała Wajdzik-Radziejowskiego i Ani Kamińskiej to spektakl, który będzie opowiadał o globalnym problemie dualizmów i różnic, oraz zachęca do zmian, które stworzą nowy porządek. Powstaje on m.in. w oparciu o zorganizowaną zbiórkę elektrośmieci oraz zebrane historie ich wcześniejszych właścicieli. Premiera odbędzie się 24 i 25 lipca o godzinie 19:00. Będzie to pierwszy spektakl grany na żywo z udziałem publiczności od marca. 

http://www.scenarobocza.pl/spektakl/wszystko-sie-zmieni/
Źródło:

Materiał nadesłany