10.07.2020, 11:51 Wersja do druku

Łódź. Premiera telewizyjna serialu Teatru Powszechnego

mat. teatru

Dzisiaj o 19:25 na antenie TV TOYA odbędzie się premiera telewizyjna internetowego serialu Teatru Powszechnego w Łodzi „Pomoc domowa radzi”. TV TOYA jest patronem medialnym serialu. Co tydzień w piątek widzowie będą mogli oglądać kolejne odcinki z udziałem j pomocy domowej Nadii.

Teatr Powszechny w Łodzi po ogłoszeniu stanu epidemii jako jeden z pierwszych teatrów w Polsce zdecydował się przygotować internetowy serial teatralny poświęcony życiu w trakcie pandemii koronawirusa. Główną bohaterką internetowego serialu jest Nadia, postać znana widzom z teatralnego cyklu, na który składają się cztery spektakle od wielu lat prezentowane na Dużej Scenie w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa”, „Żona potrzebna od zaraz” oraz „Manewry weselne”. Główny bohater to inteligentny i wykształcony mężczyzna, który w wyniku okoliczności i sytuacji musiał znaleźć nowy pomysł na życie. Inspiracją dla postaci granej przez Arkadiusza Wójcika są między innymi filmy „Poszukiwany, poszukiwana”, „Tootsie” czy „Pani Doubtfire” oraz filmowe, telewizyjne i teatralne kreacje mężczyzn grających kobiety (motyw ten ma bardzo długie tradycje w kinie i teatrze).
Dzisiaj na antenie TV TOYA wyemitowane zostaną trzy pierwsze odcinki. Występują w nich: Arkadiusz Wójcik, Marta Jarczewska, Jakub Kryształ, Diana Krupa i Filip Jacak. Opiekunem artystycznym serialu jest Ewa Pilawska. Dźwięk i muzyka – Bartosz Adamiak. Montaż i operator kamery – Marcin Gwarda.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data:

10.07.2020

Tematy w toku