10.07.2020, 08:45 Wersja do druku

Łódź. Akademia Muzyczna z nowym rektorem

Dariusz Kulesza/mat. Akademii Muzycznej w Łodzi

Trzy razy organizowano wybory, dwa razy kandydowała, w końcu się udało. Prof. Elżbieta Aleksandrowicz pokieruje Akademią Muzyczną w Łodzi przez najbliższe cztery lata. To kolejna kobieta rektor, która stanie na czele łódzkiej uczelni.

Prof. Elżbieta Aleksandrowicz od początku była wskazywana jako jedna z głównych faworytek w wyborach rektora, ale takiego scenariusza mało kto się spodziewał.

Pierwsze wybory przeprowadzono na początku czerwca. Na start zdecydowało się czworo kandydatów. Oprócz prof. Aleksandrowicz kandydowała też prof. Urszula Kryger, dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego, a także dr hab. Łukasz Błaszczyk, który kieruje Katedrą Instrumentów Smyczkowych, i prof. Krzysztof Kamiński, do 2012 roku prodziekan Wydziału Instrumentalnego.
Wybory i dwie kandydatki na rektora

I tu zaczęły się schody, bo żaden z kandydatów w pierwszej turze nie uzyskał wymaganej większości głosów (żeby wygrać, trzeba zdobyć więcej niż połowę ważnie oddanych głosów).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Do trzech razy sztuka. Akademia Muzyczna w Łodzi z nowym rektorem

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Łódź online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksandra Pucułek

Data:

10.07.2020