EN

4.07.2020, 17:22 Wersja do druku

Krótki przewodnik po nowym e-teatrze. Zadaj pytanie

„Krótki przewodnik po nowym e-teatrze” to miejsce, w którym odpowiadamy i podpowiadamy jak odnaleźć się na portalu – poznać i lepiej zrozumieć układ strony, dowiedzieć się, gdzie znaleźć wybrane materiały i w jaki sposób korzystać z jej zasobów. Przewodnik aktualizujemy codziennie, a na Państwa pytania czekamy pod adresami: sprawy merytoryczne - [email protected] i sprawy techniczne - [email protected].

1 lipca czytelnicy portalu www.e-teatr.pl zobaczyli serwis w nowej odsłonie. Całkowicie zmieniliśmy jego szatę graficzną i układ strony oraz wprowadziliśmy funkcjonalności i rozwiązania, które przenoszą kilkunastoletnią tradycję portalu w nową epokę technologiczną. 

Czy wraz ze zmianą szaty graficznej zmieni się charakter portalu?

Nie. Chcemy, aby portal nadal był podstawowym źródłem wiedzy o tym, co dzieje się w polskim – i nie tylko polskim – teatrze oraz co pisze się o nim w różnych mediach. Serwis żyje w tempie kilkudziesięciu newsów na dobę: aktualności są najmocniej wyeksponowane na stronie głównej, a sam dział został rozbudowany. 

Na stronie głównej widzę tylko kilkanaście ostatnich newsów. Czy mogę dotrzeć do pełnego kalendarium i archiwum aktualności?

Tak. Wchodząc w „archiwum” z poziomu menu strony głównej znajdziemy się na podstronie ze wszystkimi opublikowanymi aktualnościami, ułożonymi zgodnie z datą publikacji w ujęciu tygodniowym: www.e-teatr.pl/archiwum

Gdzie znajdę archiwalne bazy danych?

Wszystkie archiwalne bazy danych, tworzone w Pracowni Dokumentacji Teatru IT, prezentowane były dotychczas w dwóch miejscach - na wortalu e-teatr i na platformie Encyklopedia Teatru Polskiego [www.encyklopediateatru.pl]. Teraz odnoszą do nich z wortalu bezpośrednie linki. Było to jedno z największych wyzwań dla zespołu pracującego nad nowym e-teatrem – bazy osób i realizacji są „podwaliną” dla ETP. Do wymienionych i najczęściej odwiedzanych baz można dostać się także bezpośrednio ze strony głównej e-teatru [z menu na SG]. Tak, jak dawniej, pod każdym artykułem, informacją o premierze czy teatrze znajdują się powiązane z danym wpisem osoby, a ich profile otwierają się w Encyklopedii. Przykładów synergii między e-teatrem a ETP jest więcej: wszystkie teksty publikowane na portalu e-teatr.pl automatycznie trafiają także do archiwum ETP, a na stronie głównej nowego portalu znajdują się mocno eksponowane „kafle” przenoszące użytkowników do trzech indeksów Encyklopedii: indeksu haseł, osób i przedstawień.

Chcesz zapytać nas o nowy e-teatr? Zapraszamy – czekamy na Ciebie tutaj: [email protected]

Źródło:

Materiał własny