05.08.2020, 12:30 Wersja do druku

Kraków. Teatr Nowy Proxima wraca na dwie sceny

Po kilkumiesięcznej przerwie krakowski Teatr Nowy Proxima wraca z bogatym repertuarem i nową sceną! Z początkiem września w podziemiach kamienicy na rogu Krakowskiej i Skawińskiej otwarta zostanie wyjątkowa Scena Berlin – miejsce totalnej wolności artystycznej.


mat. teatru

Nowy sezon rozpocznie się premierą spektaklu „Kazik, ja tylko żartowałem” w oparciu o napisany na specjalne zamówienie tekst Ziemowita Szczerka. Będzie to muzyczny spektakl o Polsce lat 80. i 90., transformacji, Solidarności, Wałęsie i wielkich ówczesnych zmianach społeczno-obyczajowych. Spektakl będzie opowiadał o losach grup punkowych oraz rodzących się gwiazdach estrady, które przez kolejne dekady wyznaczali trendy w polskiej muzyce.  Głównym bohaterem jest muzyk, akordeonista, przyjaciel Kazika, który w wielkim monologu spowiedzi rozprawia się z tamtym okresem fonograficznych złodziei, zakrapianych wieczorów, życia prywatnego muzyków i romansów z polityką. Za oprawę muzyczną posłużą wykonane na żywo przez Piotra Siekluckiego i muzyków piosenki legendarnej grupy KULT oraz utwory Pawła Kukiza czy zespołu IRA. Pokazy zaplanowane są na 4, 5, 6 oraz 18, 19 i 20 września.
Na Scenę Główną wróci również uwielbiany przez publiczność „Wiedźmin. Turbolechita” ze znakomitą kreacją Juliusza Chrząstowskiego. Ta satyra o polskich przywarach i naszej narodowej historii za każdym razem przyciąga komplet widzów. Spektakl będzie grany 12 i 13 września.
Natomiast na Scenie Berlin, po jej otwarciu 4 i 5 września, pojawią się między innymi: Teatr OdRuchu ze spektaklem „Po drugiej stronie Wisły”, grupa ImproKRK oraz Drag Queen z rewią „My way, my dream, my life”. Szczegóły znajdują się na stronie www.teatrnowy.com.pl.

Uwaga: w związku z obecną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19 Teatr Nowy Proxima udostępnia do sprzedaży na każdy spektakl 50% miejsc na widowni. Ponadto sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie przez Internet: www.bilety.teatrnowy.com.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Data:

05.08.2020

Tematy w toku