23.07.2020, 10:27 Wersja do druku

Kraków. Teatr Łaźnia Nowa robi krok w stronę nastolatków

Inne aktualności

- Chciałbym, żebyśmy przez cały rok budowali młodą społeczność wokół Łaźni - powiedział dyrektor artystyczny Bartosz Szydłowski, zapowiadając wakacyjne wydarzenia okołoteatralne kierowane do młodych widzów.

Za nami pierwszy tydzień letniego maratonu kulturalnego Łaźni Nowej. Oprócz spotkań dla dorosłej widowni, nie zabrakło inicjatyw dedykowanych dzieciom i młodzieży, a w ramach „Bulwar[t]u Sztuki" mogli już oni wziąć udział w warsztatach muzyczno-plastycznych, którym towarzyszyła lektura „Bajek robotów" Stanisława Lema. W niedzielę najmłodsi będą mogli poćwiczyć stawianie pierwszego kroku na Księżycu, wziąć udział w treningu obu półkul mózgowych dla kandydatów do lotów kosmicznych w NASA oraz dowodzenia latającymi spodkami. Do zabawy podczas zajęć z pedagogiki cyrku, ćwiczeń wzmacniających koordynację ruchową, zaprosi prowadzący Piotr Krawczyk. Tego dnia lekturą będzie „Wielka mała niedźwiedzica" Pauliny Chmurskiej, którą przybliży słuchaczom aktorka Wanda Skomy.

- Staramy się wykorzystać naturalną ekspresję najmłodszych i popracować razem podczas warsztatów. Będziemy zajmować się teatrem papieru, sprawdzać, jak działa grawitacja i korzystać z różnych sztuk i nauk, aby rozmawiać językiem sztuki z dziećmi - zapowiedziała to wydarzenie podczas konferencji prasowej Martyna Paliś, kuratorka cyklu dla dzieci i młodzieży.

Ta literacko-artystyczna stacja kosmiczna otwiera się dla młodych widzów w każdą niedzielę o godz. 12 w ogrodzie Łaźni Nowej. Poza najbliższym spotkaniem 26 lipca, uczestnicy będą mogli także poznać „Przyjaciela Automateusza", opowiadanie ze zbioru „Bajki Robotów". 2 sierpnia o lekturę zadba Agnieszka Przepiórska, natomiast warsztaty budowania własnego robota poprowadzi Mateusz Wróbel z Teatru Figurki.

Tydzień później „Mały Książę" stanie się punktem wyjścia do warsztatów filozoficznych dla najmłodszych, natomiast 16 sierpnia będą oni mogli wziąć udział w spotkaniu z bajką i improwizacją muzyczną, ilustracją, wizualizacją oraz elementami plastyki, tańca i rytmiki. 

Tytuł oryginalny

Teatr Łaźnia Nowa robi krok w stronę nastolatków Zabawa i edukacja

Źródło:

Dziennik Polski nr 171

Autor:

Julia Kalęba

Tematy w toku