14.08.2020, 08:15 Wersja do druku

Katowice. Spektakl improwizowany, teatr z Krakowa i "On wrócił"

Dziś w Aioli na katowickim Rynku spektakl improwizowany, w sobotę będzie można zobaczyć "Teatr Telewizji” w wykonaniu Teatru KTO w ramach Letniego Ogrodu Teatralnego, a Teatr Śląski zaprasza na spektakl "On wrócił" w reż. Roberta Talarczyka na Scenie w Galerii.

Spektakl improwizowany

Piątek, Katowice

„Lipny Barszcz w Aioli” to wydarzenie będące połączeniem spektaklu, kabaretu i improwizacji. Jego pomysłodawcami są Adam Lip i Mateusz P. Barczyk. Będzie można wziąć w nim udział dziś w bistro Aioli. Tak o tym przedsięwzięciu piszą jego twórcy: – Czy jadłeś kiedyś barszcz z liści lipy? Nie?! A dlaczego? Nigdy nie wiadomo, czy możliwe jest stworzenie czegoś niecodziennego... dopóki nie spróbujemy tego stworzyć! A może nawet polubimy ten unikatowy twór! W formacie Lipny Barszcz tworzymy właśnie taką sytuację, improwizując połączenie gatunku z niepasującym elementem historii. Bilety: od 15 zł.

Humor i groza

Sobota, Katowice

Krakowski Teatr KTO będzie jutro bawił publiczność podczas Letniego Ogrodu Teatralnego. Pokaże spektakl pt. „Teatr Telewizji”, który udowadnia, jak łatwo można ulec manipulacji. Bohaterowie – czterech facetów – wymyślają scenariusz kryminalnego filmu. Snują opowieść, która przejmuje władzę nad ich losami. Wymyślona historia niespodziewanie przenosi się na ekrany telewizorów. Przestają działać telefony, zatrzaskują się drzwi, a oprawcy zbliżają się coraz bardziej. Będzie zagadkowo, śmiesznie i zaskakująco. Początek o godz. 21, bilety 22 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Na scenach. Spektakl improwizowany, teatr z Krakowa i "On wrócił"

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Katowice online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Odziomek

Data:

14.08.2020 07:15

Tematy w toku