04.08.2020, 10:35 Wersja do druku

Gardzienice. Otwarta Niedziela dla widzów


Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice zaprasza 30 sierpnia do zwiedzania swoje siedziby.


Ośrodek Praktyk Teatralnych dostępny będzie od godziny 10.00 do 18.00.
O godzinie 14.00 i 16.00 zapraszamy na spacer z przewodnikiem, który zabierze gości do Pałacu, Spichlerza, Oficyny, Rządcówki, Parku i Ogrodów („Japońskiego” i „Magicznego”).

Terminy Niedziel Otwartych:

  • 30 sierpnia
  • 20 września

W Pałacu zaplanowano:

  • ekspozycję rzeźb prof. Adama Myjaka, który należy do grona najwybitniejszych współczesnych polskich artystów i posiada na swoim koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. W 2005 za zasługi dla kultury polskiej, otrzymał złoty medal Gloria Artis. W 2012 roku po raz piąty został Rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pracuje również na stanowisku profesora zwyczajnego na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie prowadząc Zakład Rzeźby (www.adammyjak.com)
  • wystawy czasowe
  • wystawę kostiumów teatralnych Abdela Farraha z kolekcji Sistovari/Thiasos Theatre
  • multimedialne prezentacje w przestrzeniach pałacu i w plenerze
  • O godzinie 17.00 zapraszamy na koncert muzyki klasycznej; w programie koncert wybranych pieśni z historycznych i obecnych spektakli Teatru "Gardzienice" (SPEKTAKL WIECZORNY, GUSŁA, AWWAKUM, CARMINA BURANA, METAMORFOZY, ELEKTRA, IFIGENIA W A..., IFIGENIA W T..., ORATORIUM PYTYJSKIE).

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju i na świecie, Widzów obowiązują następujące zasady:
1) Zwiedzający mają obowiązek zakrywania twarzy i nosa za pomocą maski, maseczki, odzieży lub jej części.
2) Od obowiązków określonych w ppkt 1) zwolnione są dzieci do lat 4 i osoby niepełnosprawne albo wymagające opieki oraz osoby, które nie mogą zakrywać ust z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim.
3) Prosimy o dezynfekcje dłoni płynem odkażającym lub założenia jednorazowych rękawiczek, a także zachowania bezpiecznego dystansu podczas przemieszczania się po terenie teatru.
4) Zakazuje się dotykania zarówno eksponatów jak i wszelkich innych przedmiotów i powierzchni, z wyjątkiem poręczy i pochwytów.
5) Zwiedzajacy mają obowiązek stosować się do zaleceń porządkowych wydawanych przez pracowników obsługi.


Źródło:

Materiał nadesłany

Data:

04.08.2020

Tematy w toku