Teatr Narodowy


typ teatru:dramatyczny
adres:pl. Teatralny 3 00-077 Warszawa
telefon:+48 22 692 06 09 (kancelaria), +48 22 692 07 70 (sekr.), +48 22 692 06 64 (dział promocji, BOW), +48 22 826 38 72 (fax, BOW), +48 22 692 06 02 (organizacja pracy art.), +48 22 692 06 04, +48 22 692 06 08 (dział literacki)
e-mail:kancelaria@narodowy.pl
strona www:www.narodowy.pl
dyrektor naczelny:dyrektor: Krzysztof Torończyk
dyrektor artystyczny:Jan Englert
uwagi:
* Sceny:
sala Bogusławskiego Plac Teatralny 3
Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego ul. Wierzbowa 3
Scena Studio ul. Wierzbowa 3

Zespół artystyczny w sezonie 2016/2017:

aktorki: Kamilla Baar-Kochańska, Ewa Konstancja Bułhak, Anna Chodakowska, Monika Dryl,Beata Fudalej, Wiktoria Gorodeckaja, Anna Grycewicz, Joanna Gryga, Anna Gryszkówna, Kinga Ilgner, Aleksandra Justa, Dominika Kluźniak, Paulina Korthals, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Anna Lobedan, Sławomira Łozińska, Edyta Olszówka, Anna Seniuk, Patrycja Soliman, Bożena Stachura, Danuta Stenka, Milena Suszyńska, Paulina Szostak, Beata Ścibakówna, Anna Ułas, Magdalena Warzecha, Ewa Wiśniewska; aktorzy: Marek Barbasiewicz, Bartłomiej Bobrowski, Mariusz Bonaszewski, Karol Dziuba, Jan Englert, Jan Frycz, Jarosław Gajewski (od 1 września 2016), Janusz Gajos, Piotr Grabowski, Oskar Hamerski, Arkadiusz Janiczek, Robert Jarociński, Mirosław Konarowski, Waldemar Kownacki, Grzegorz Kwiecień, Jerzy Łapiński, Grzegorz Małecki, Kacper Matula, Jacek Mikołajczak, Kamil Mrożek, Paweł Paprocki, Piotr Piksa, Karol Pocheć, Marcin Przybylski, Jerzy Radziwiłowicz, Jacek Różański, Mateusz Rusin, Krzysztof Stelmaszyk (od 1 września 2016), Przemysław Stippa, Paweł Tołwiński, Zbigniew Zamachowski, Adrian Zaremba
***
Zbigniew Kośka - zastępca dyrektora ds. technicznych
Jadwiga Wieczorek - główna księgowa
Tomasz Kubikowski - kierownik literacki,
Mirosław Łysik - główny specjalista ds. infrastruktury technicznej, pełnomocnik dyrektora ds. infrastruktury technicznej

Repertuar:

Duszyczka-09-01-2018 (godz. 19.00)
Elementarz-16-01-2018 (godz. 19.00)
17-01-2018 (godz. 19.00)
18-01-2018 (godz. 19.00)
Fortepian pijany-10-01-2018 (godz. 19.00)
11-01-2018 (godz. 19.00)
Fredraszki-19-01-2018 (godz. 19.30)
21-01-2018 (godz. 16.00)
Garderobiany-25-01-2018 (godz. 19.30)
26-01-2018 (godz. 19.30)
27-01-2018 (godz. 16.00)
28-01-2018 (godz. 16.00)
Idiota-06-01-2018 (godz. 19.00)
07-01-2018 (godz. 18.30)
09-01-2018 (godz. 18.30)
Kotka na gorącym, blaszanym dachu-12-01-2018 (godz. 19.30)
13-01-2018 (godz. 16.00)
14-01-2018 (godz. 16.00)
Królowa Śniegu-20-01-2018 (godz. 16.00)
21-01-2018 (godz. 16.00)
Łysa śpiewaczka-23-01-2018 (godz. 19.30)
24-01-2018 (godz. 19.30)
Madame de Sade-20-01-2018 (godz. 19.30)
21-01-2018 (godz. 19.30)
30-01-2018 (godz. 19.00)
31-01-2018 (godz. 19.00)
Msza za miasto Arras-05-01-2018 (godz. 19.00)
06-01-2018 (godz. 19.00)
07-01-2018 (godz. 19.00)
Nikt-16-01-2018 (godz. 19.30)
17-01-2018 (godz. 19.30)
18-01-2018 (godz. 19.30)
30-01-2018 (godz. 19.30)
31-01-2018 (godz. 19.30)
Opowieść zimowa-13-01-2018 (godz. 19.00)
14-01-2018 (godz. 19.00)
Ostry Dyżur Poetycki-21-01-2018 (godz. 12.00)
Pchła Szachrajka-26-01-2018 (godz. 12.00)
27-01-2018 (godz. 12.00)
28-01-2018 (godz. 12.00)
Pożegnania-19-12-2017 (godz. 19.00)
20-12-2017 (godz. 19.00)
Tartuffe albo Szalbierz-04-01-2018 (godz. 19.00)
05-01-2018 (godz. 19.00)
06-01-2018 (godz. 16.00)
Twórcy obrazów-13-01-2018 (godz. 19.00)
14-01-2018 (godz. 19.00)
Udręka życia-19-12-2017 (godz. 19.00)
20-12-2017 (godz. 19.00)
10-01-2018 (godz. 19.00)
11-01-2018 (godz. 19.00)
W mrocznym mrocznym domu-23-01-2018 (godz. 19.00)
24-01-2018 (godz. 19.00)