Opera Bałtycka w Gdańsku


typ teatru:muzyczny
adres:al. Zwycięstwa 15; 80-219 Gdańsk
telefon:tel. 58 763 49 12/13 (centr.), 58 350 06 15 (BOW), 58 763 49 14 (fax), 58 763 49 09 (sekr.)
e-mail:opera@operabaltycka.pl
strona www:www.operabaltycka.pl
dyrektor naczelny:Warcisław Kunc
dyrektor artystyczny:Warcisław Kunc
uwagi:
* Z-ca dyrektora ds. organizacyjnych i administracji - Celina Zboromirska-Bieńczak
* Z-ca dyrektora ds. technicznych i inwestycji - Jolanta Nowokrzewska

Zespół artystyczny w sezonie 2017/2018:

Śpiewacy - soliści:
soprany: Wioletta Chodowicz, Agnieszka Adamczak-Hutek, Marcelina Beucher, Ewa Biegas, Aleksandra Buczek, Olga Busuioc, Joanna Cortes, Anna Fabrello, Ingrida Gapova, Barbara Gutaj-Monowid, Tatiana Hempel, Bożena Harasimowicz, Katarzyna Hołysz, Julia Iwaszkiewicz, Katharina Jakhelln Semb, Karolina Sołomin, Małgorzata Kneć-Ajdukiewicz, Eliza Kruszczyńska, Aleksandra Kubas-Kruk, Galina Kuklina, Lilla Lee, Anastazja Lipert, Izabela Matuła, Anna Mikołajczyk, Katarzyna Oleś-Blacha, Edyta Piasecka, Aleksandra Resztik, Jana Sibera, Katarzyna Trylnik, Anna Wierzbicka, Ewelina Wojciechowska, Joanna Woś, Magdalena Smulczyńska;
mezzosoprany: Agata Bieńkowska, Monika Fedyk-Klimaszewska, Elwira Janasik, Monika Ledzion, Anna Lubańska, Margarita Mamsirowa, Ewa Marciniec, Katarzyna Okońska, Małgorzata Pańko, Karolina Sikora, Marta Świderska, Janja Vuletic, Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Magdalena Wór, Agnieszka Zwierko;
kontratenory: Karol Bartosiński, Piotr Łykowski, Jan Jakub Monowid, Tomasz Raczkiewicz;
tenory: Przemysław Baiński, Voytek Soko, Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj, David Beucher, Patrick Bladek, Sylwester Kostecki, Aleksander Kunach, Krzysztof Kur, Jacek Laszczkowski, Ryszard Minkiewicz, Ivan Momirov, Mirosław Niewidomski, Paweł Skałuba, David Sotgiu, Dariusz Stachura, Dominik Sutowicz, Krzysztof Szmyt, Marek Szymański, Mateusz Teliński, Hubert Walawski, Witalij Wydra, Paweł Wunder, Adam Zdunikowski;
barytony: Jacek Batarowski, John Marcus Bindel, Robert Gierlach, Jacek Jaskuła, Stanisław Kierner, Grzegorz Piotr Kołodziej, Zenon Kowalski, Zbigniew Macias, Bartłomiej Misiuda, Grzegorz Pazik, Tomasz Rak, Leszek Skrla, Robert Szpręgiel, Bogusław Szynalski, Vittorio Vitelli, Mikołaj Zalasiński;
basy: Daniel Borowski, Wojciech Gierlach, Łukasz Goliński, Dariusz Górski, Marian Kępczyński, Szymon Kobyliński, Damian Konieczek, Paweł Konik, Rafał Korpik, Piotr Lempa, Dariusz Machej, Andrzej Malinowski, Mieczysław Milun, Ryszard Morka, Piotr Nowacki, Adam Palka, Makarij Pihura, Krzysztof Szumański, Romuald Tesarowicz;
korepetytorzy solistów: Liana Krasyun-Korunna, Michał Krężlewski, Janina Anna Pawluk
---
Zespół Baletu:
Beata Giza-Palutkiewicz, Maria Kielan
Min Kyung Lee, Michał Lewandowski, Filip Michalak, Gento Yoshimoto, Clelia Averna, Elżbieta Czajkowska-Kłos, Sayaka Haruna-Kondracka, Ruaidhri Maguire, Monika Zaniewicz, Ewelina Adamczyk, Natalia Cedrowicz, Emese Biro, Jean Charles Dumont, Jacek Logdański, Bartosz Kondracki, Aleksandra Michalak, Marianna Młynarska, Magdalena Negowska, Maciej Ruszkiewicz, Sandra Springhorn, Agata Steinke Wojtala, Roberto Tallarigo, Agnieszka Wojciechowska, Michał Zelent
---
Kierownik baletu: Wojciech Warszawski
Z-ca kierownika baletu: Izabela Sokołowska - Boulton
Inspektor baletu: Anna Wierzchucka-Tryksza
***
Dyrygenci: Łukasz Borowicz, Jakub Chrenowicz. Francesco Bottigliero, Przemysław Fiugajski, José Maria Florncio
Marco Guidarini, Friedrich Haider, Sylwia Anna Janiak, Michał Klauza, Rafał Kłoczko, Jan Latham-Koenig, Jakub Kontz, Maja Metelska, Wojciech Michniewski, Szymon Morus, Wojciech Rajski, Diego Garcia Rodriguez, Dariusz Tabisz, Tadeusz Wojciechowski, Andriy Yurkevych, Noam Zur

Repertuar:

Francuska Noc-23-06-2018 (godz. 18.00) - PREMIERA
Sąd Ostateczny-29-06-2018 (godz. 19.00)
30-06-2018 (godz. 18.00)