Historia PRL według Mrożka

 -  Sławomir Mrożek
tytuł realizacji:Historia PRL według Mrożka
utwór:Historia PRL według Mrożka (Sławomir Mrożek)
miejsce premiery:Teatr Polski Wrocław
Duża Scena
data premiery:1998-11-18
reżyseria:Jerzy Jarocki
opracowanie tekstu:Jerzy Jarocki
scenografia:Jerzy Juk Kowarski
muzyka:Stanisław Radwan
kierownictwo muzyczne:Włodzimierz Szomański
przygotowanie wokalne:Włodzimierz Szomański
ruch sceniczny:Leszek Czarnota
asystent reżysera:Miłogost Reczek
asystent scenografa:Zofia Starzyk

Obsada:

 
CZĘŚĆ PIERWSZA
Scena I. Końcówka/Pieszo
OjciecHenryk Niebudek
SynMarek Ryter (PWST)
BabaBożena Baranowska
CórkaKinga Preis
Porucznik ZielińskiMiłogost Reczek
DrabPaweł Okoński
SuperiuszMariusz Bonaszewski (gościnnie)
Wojciech Kościelniak
PaniHalina Rasiakówna
NauczycielKrzysztof Dracz
Scena II. Pierwsze wejście Chłopców BNS (Zabawa)
BJanusz German (PWST)
NMariusz Drężek
SJakub Lasota (gościnnie)
Scena III. W "internacie"
Internowany IMariusz Bonaszewski
Wojciech Kościelniak
Internowany IIMarek Ryter
Internowany IIIStanisław Melski
Internowany IVAndrzej Wilk
Internowany VMiłogost Reczek
Internowany VIWojciech Ziemiański
Internowany VIIJan Blecki
Komendant obozu dla internowanychIgor Kujawski
Zomowiec IEugeniusz Kujawski
Zomowiec IIRafał Szałajko (gościnnie)
Zomowiec IIIPaweł Okoński
Zomowcy IV-Xchórzyści i statyści
Scena IV. Spotkania
OjciecHenryk Niebudek
SynMarek Ryter
Porucznik ZielińskiMiłogost Reczek
DrabPaweł Okoński
PaniHalina Rasiakówna
NauczycielKrzysztof Dracz
Beta IIgor Kujawski
Beta IIEugeniusz Kujawski
Scena V. Drugie wejście Chłopcow BNS (Zabawa)
BJanusz German
NMariusz Drężek
SJakub Lasota
Scena VI. Początki
dochodzą:
PaniHalina Rasiakówna
NauczycielKrzysztof Dracz
SynMarek Ryter
Uczennica IMonika Szalaty
Uczennica IIIlona Ostrowska
Uczennica IIIMonika Bolly
Uczennica IVEwa Skibińska
Beta IIgor Kujawski
Beta IIEugeniusz Kujawski
CórkaKinga Preis
ChórBożena Baranowska
Monika Bolly
Ilona Ostrowska
Halina Rasiakówna
Ewa Skibińska
Monika Szalaty
Jan Blecki
Mariusz Drężek
Janusz German
Jakub Lasota
Stanisław Melski
Paweł Okoński
Miłogost Reczek
Rafał Szałajko
Andrzej Wilk
Wojciech Ziemiański
orazBeata Bischof-Tomanek
Marzena Kulczyc
Blanka Mikłaszewska
Iwona Szeloch
Barbara Ugrewicz
Daniel Badura
Bartłomiej Misiuda
Wojciech Smarkala
Scena VII. Sam na sam (Portret)
NauczycielKrzysztof Dracz
CZĘŚĆ DRUGA
Scena VIII. Akademia
KonferansjerkaKinga Preis
KonferansjerMarek Ryter
Beta IIgor Kujawski
Beta II vel MacanowiczEugeniusz Kujawski
ChórMonika Bolly
Ilona Ostrowska
Halina Rasiakówna
Ewa Skibińska
Monika Szalaty
Jan Blecki
Krzysztof Dracz
Stanisław Melski
Paweł Okoński
Miłogost Reczek
Andrzej Wilk
Wojciech Ziemiański
orazBeata Bischof-Tomanek
Marzena Kulczyc
Blanka Mikłaszewska
Iwona Szeloch
Barbara Ugrewicz
Daniel Badura
Bartłomiej Misiuda
Wojciech Smarkala
OjciecHenryk Niebudek
BabaBożena Baranowska
SuperiuszMariusz Bonaszewski
Wojciech Kościelniak
Scena IX. Trzecie wejście Chłopców BNS (Zabawa)
BJanusz German
NMariusz Drężek
SJakub Lasota
Scena X. W "internacie" (Sen o Lechu)
Internowany IMariusz Bonaszewski
Wojciech Kościelniak
Internowany IIMarek Ryter
Internowany IIIStanisław Melski
Internowany IVAndrzej Wilk
Internowany VMiłogost Reczek
Internowany VIWojciech Ziemiański
Internowany VIIJan Blecki
LechuRafał Szałajko
DziennikarkaIlona Ostrowska
TłumaczkaMonika Bolly
LambdaAndrzej Wilk
Scena XI. W "internacie"
A.Rewizja
Beta I-Komendant obozuIgor Kujawski
Zomowcy I, IIIEugeniusz Kujawski
Paweł Okoński
Zomowcy X, XI, XIIMariusz Drężek
Jakub Lasota
Janusz German
Zomowcy IV-VIstatyści
Zomowcy VII, VIII, IXchórzyści
Internowani I-VIIMariusz Bonaszewski
Wojciech Kościelniak
Marek Ryter
Stanisław Melski
Andrzej Wilk
Miłogost Reczek
Wojciech Ziemiański
Jan Blecki
B.Przesłuchanie
Beta I-Komendant obozuIgor Kujawski
Internowany IMariusz Bonaszewski
Wojciech Kościelniak
C.Sen o Bartodzieju (Portret)
AnatolMariusz Bonaszewski
Wojciech Kościelniak
AnabellaEwa Skibińska
BartodziejKrzysztof Dracz
Goście w restauracjiMonika Bolly
Halina Rasiakówna
Ilona Ostrowska
Monika Szalaty
Marek Ryter
Stanisław Melski
Paweł Okoński
Andrzej Wilk
Miłogost Reczek
Wojciech Ziemiański
Jan Blecki
KelnerzyJanusz German
Mariusz Drężek
Jakub Lasota
KucharzEugeniusz Kujawski
PodkuchennaKinga Preis
PodkuchennaBlanka Mikłaszewska
PodkuchennyHenryk Niebudek
Kierownik saliIgor Kujawski
SzatniarkaBarbara Ugrewicz
Babcia KlozetowaBożena Baranowska
Sprzątaczkichórzystki
Striptiserka***
D.Pożegnanie
Internowani II-VIIMarek Ryter
Stanisław Melski
Andrzej Wilk
Miłogost Reczek
Wojciech Ziemiański
Jan Blecki
Komendant obozuIgor Kujawski
Sanitariuszestatyści
Chór ZomowcówHenryk Niebudek
Eugeniusz Kujawski
Igor Kujawski
Paweł Okoński
Mariusz Drężek
Jakub Lasota
Janusz German
Rafał Szałajko
Wojciech Smarkala
Daniel Badura
Bartłomiej Misiuda