Semele

 -  Georg Friedrich Haendel
tytuł realizacji:Semele
utwór:Semele (Georg Friedrich Haendel)
miejsce premiery:Teatr Wielki Łódź
data premiery:2017-04-21
libretto:William Congreve
reżyseria:Eva Buchmann
kierownictwo muzyczne:Marcin Wolniewski
choreografia:Aleksandra Stanisławska
dekoracje i kostiumy:Izabela Stronias
projekcje filmowe:Andrzej Szulkowski
przygotowanie chóru:Dawid Ber
przygotowanie muzyczne:Anna Werecka
współpraca reżyserska:Agnieszka Białek
Bartosz Jakóbczak
współpraca scenograficzna:Rafał Dobruchowski
oraz studenci ASP Wydział Tkaniny i Ubioru, Pracownia Kostiumu Scenicznego:
Mateusz Bidziński
Kamila Chobot
Martyna Maria Joniec
Katarzyna Mazurkiewicz
Anna Piechura
Weronika Pietrzak
Katarzyna Strojna
Aleksandra Tyszkowska
Paulina Wojnar
konsultant muzyczny:Jan Willem Vriend de
dramaturg:Ben Hurkmans
korepetycje muzyczne:Tatiana Dranczuk
Małgorzata Micińska
Nadieżda Pawlak
Ewa Szpakowska

Obsada:

 
SemeleAleksandra Hanus
Agnieszka Nurzyńska
JupiterDominik Lewandowski
Piotr Pastuszka
Łukasz Szprengiel
ApolloDominik Lewandowski
David Stoklosa
JunoMalwina Borkowicz
Małgorzata Pietrzykowska
IrisKarolina Benke
Aleksandra Łaska
Somnus/CadmusMichał Rudziński
Bartosz Szulc
InoWeronika Leśniewska
Agata Szmuk
AthamasMagdalena Cieślak
Magdalena Dydo
PriestSzymon Raczkowski
PasitheaKatarzyna Niedzielska
Dominika Tomczyk
BachusMikołaj Mikołajewski
Wojciech Wiśniewski
baletKlaudia Branicka
Katarzyna Braszka
Malina Capiga
Zuzanna Dzierzbińska
Joanna Frątczak
Magdalena Krotewicz
Zuzanna Nolbrzak
Adrianna Olbromska
Ewelina Tkaczyk
Chór Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta BacewiczówLaura Banacka-Sołek
Natalia Budzyńska
Joanna Domańska
Marta Hreskova
Monika Jaworska
Anna Kasprzyk
Aleksandra Klepaczka
Martyna Kobus
Marta Konieczna
Joanna Lewandowska
Katarzyna Mandat
Karina Oset
Monika Rochowiak
Gabriela Soszyńska
Paulina Storka
Joanna Szcześniak
Kinga Ścieszko
Sylwia Teodorowska
Olga Bobrowska
Agnieszka Dobroń
Hanna Jocek
Marcelina Karpowicz
Maria Krawczyk
Joanna Maksymiuk
Joanna Napora
Julia Owczarek
Magdalena Skruczaj
Anna Suska
Karolina Śliwka
Katarzyna Zawłocka
Magdalena Zdzienicka
Zuzanna Ziarnowska
Rafał Bryła
Igor Gabryanczyk
Piotr Heleniak
Mateusz Kamiński
Michał Kubiak
Pimon Lekler
Konrad Orawski
Michał Stępień
Kamil Wrona
Mateusz Bogdalin
Aleksander Brych
Bartłomiej Domański
Kamil Gruszczyński
Adrian Hałaczkiewicz
Bartosz Jakóbczak
Jakub Jelonek
Jakub Jung
Michał Kawecki
Maciej Lewy
Piotr Mika
Szymon Panek
Kosma Szust
Maciej Tobera
Jacek Wendler
Filip Wojciechowski
Damian Wyrzykowski

Uwagi:Spektakl zrealizowany w koprodukcji z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego i Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Feliksa Parnella.