Evita

 -  Andrew Lloyd Webber
tytuł realizacji:Evita
utwór:Evita (Andrew Lloyd Webber)
miejsce premiery:Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej Gdynia
data premiery:1997-02-01
reżyseria:Maciej Korwin
muzyka:Andrew Lloyd Webber
libretto:Tim Rice
przekład:Andrzej Ozga
kierownictwo muzyczne:Wiesław Suchoples
scenografia i kostiumy:Grzegorz Małecki
choreografia:Henryk Konwiński
asystent reżysera:Anna Chrobot-Andrzejewska
Jacek Wester
asystent kierownika muzycznego:Maciej Szymański
przygotowanie solistów:Elżbieta Deputat
Maria Gasik
przygotowanie wokalne:Dorota Stronias
asystent scenografa:Renata Godlewska
asystent choreografa:Irena Kaszuba
korepetycje muzyczne:Joanna Roszczyk
Tomasz Walczak

Obsada:

 
EvitaAnna Gębalówna
Dorota Kowalewska
Katarzyna Skrzynecka
Juan PeronMieczysław A. Gajda
Piotr Gulbierz
Jacek Wester
CheTomasz Steciuk
Robert Janowski
MagaldiMaciej Dunal
Krzysztof Stasierowski
Kochanka PeronaAgnieszka Kaczor
Alicja Prochownik
Anita Urban
OficerowieMaciej Dunal
Tomasz Fogiel
Piotr Gulbierz
Krzysztof Kolba
Rafał Ostrowski
Grzegorz Pierczyński
Krzysztof Stasierowski
Andrzej Śledź
Robert Wabich
Jacek Wester
ArystokracjaAnna Chrobot-Andrzejewska
Ewa Gierlińska
Grażyna Dunal
Małgorzata Tabiś
Jan Wodzyński
Mariusz Wojtas
KochankowieMichał Juzoń
Andrzej Popiel
Zbigniew Sikora
Andrzej Sobolewski
Bernard Szyc
Jan Wodzyński
Mariusz Wojtas
Włodzimierz Zach
Arkadiusz Brykalski
Jakub Gwit
Paweł Kamiński
Piotr Kamiński
Mieszkańcy Buenos AiresIzabela Bujniewicz
Grażyna Drejska
Barbara Furman
Krzysztof Gliszczyński
Karina Iwaszko
Michał Juzoń
Agnieszka Kaczor
Irena Kaszuba
Mirosława Kister
Małgorzata Kołakowska
Joanna Korpiela
Marcin Kot
Piotr Kruszewski
Igor Kryszyłowicz
Barbara Maseli
Radosław Nosek
Alicja Prochownik
Elżbieta Rakowska
Monika Rowińska
Tadeusz Rutkowski
Joanna Semeńczuk
Zbigniew Sikora
Andrzej Sobolewski
Wojciech Socha
Margot Stańczyk
Maciej Szpinda
Anna Sztejner
Natalia Szymkiewicz
Anita Urban
Zofia Wiaderek
Joanna Wiśniewska
Mariusz Wojtas
Włodzimierz Zach
Andrzej Zubielewicz
Wojciech Glanc
Jerzy Michalski
Agnieszka Babicz
Ewa Bieniasz
Maria Bożyszkowska
Arkadiusz Brykalski
Tomasz Gregor
Katarzyna Mazurek
Jolanta Mieżaniec
Paweł Strymiński
Cezary Studniak
Tomasz Więcek
Kamila Żołnowska
Alexandr Azarkevitch
Partie solowe w balecieMirosława Kister
Joanna Semeńczuk
Igor Kryszyłowicz
Tadeusz Rutkowski
oraz adepci-słuchacze Studium Wokalno-AktorskiegoKarolina Adamczyk
Mirosława Gość
Piotr Janiak
Aleksandra Kostka
Agnieszka Pawlak
M. Sekuła
Magdalena Smuk
Damian Aleksander
Paweł Bernaciak
Piotr Dzięcielski
Piotr Makarski
Bolesław Neugebauer
Andrzej Pieńko
M. Salamon
S. Wieczorek