Śpiąca Królewna

 -  Piotr Czajkowski
tytuł realizacji:Śpiąca Królewna
utwór:Śpiąca Królewna (Piotr Czajkowski)
miejsce premiery:Teatr Narodowy (Scena Operowa) Warszawa
data premiery:1997-01-05
libretto:Iwan Wsiewołożski, Marius Petipa
choreografia:Jurij Grigorowicz wg Mariusa Petipy
scenografia:Ezio Frigerio
kostiumy:Franca Squarciapino
dyrygent:Tadeusz Wojciechowski
współpraca choreograficzna:Natalia Biessmiertnowa
asystent choreografa:Teresa Memches
Renata Smukała
Halina Wiśniewska
asystent dyrygenta:Piotr Wajrak
współpraca scenograficzna:Olivier Beriot
Lejla Fteita
asystent scenografa:Joanna Medyńska
Ewa Mikułowska
Jadwiga Wóycicka
pedagog baletu:Janina Galikowska
Aleksander Rymaszewski
korepetytor baletu:Marta Pińkowska
Andrzej Płatek
Danuta Rzążewska
Jerzy Suchwałko

Obsada:

 
KrólBogusław Tużnik
Wojciech Warszawski
KrólowaEwa Głowacka
Julitta Łubińska-Zielińska
Księżniczka AuroraKarolina Jupowicz
Anita Kuskowska
Izabela Milewska
Jelena Pankowa
Anna Sąsiadek
Beata Więch
KsiążęAlen Bottaini
Tomasz Kaczyński
Walery Mazepczyk
Aleksander Rulkiewicz
Andrzej Marek Stasiewicz
Sławomir Woźniak
Catalabutte, mistrz ceremoniiWojciech Głowacki
Jarosław Piasecki
Robert Szymański
Galifron, wychowawca księcia DésiréKrzysztof Słoń
Wojciech Warszawski
Paweł Winokurow
Zła WróżkaŁukasz Gruziel
Marcin Kaczorowski
Bartłomiej Więckowski
Dobra Wróżka BzuDominika Krysztoforska
Elżbieta Kwiatkowska
Anna Sąsiadek
Akt I
Dobre wróżki-
Wróżka DelikatnościAnna Białecka
Dominika Krysztoforska
Izabela Milewska
Beata Więch
Wróżka BeztroskiSylwia Dytkowska
Karolina Jupowicz
Anita Kuskowska
Wróżka SzczodrościDominika Krysztoforska
Anastazja Nabokina
Anna Sąsiadek
Beata Więch
Wróżka ŻywotnościBeata Grzesińska
Anastazja Nabokina
Luiza Żymełka
Wróżka ŚmiałościSylwia Dytkowska
Karolina Jupowicz
Anna Lipczyk
Anastazja Nabokina
Anna Sąsiadek
DworkiKatarzyna Białkowska
Monika Caputa
Krystyna Cichorzewska
Małgorzata Dębska
Urszula Drewecka
Sylwia Dytkowska
Beata Grzesińska
Małgorzata Harmacińska
Karolina Jupowicz
Dominika Krysztoforska
Anna Lipczyk
Julitta Łubińska-Zielińska
Iwona Malinowska
Małgorzata Marcinkowska
Anastazja Nabokina
Paula Piasecka
Anna Sąsiadek
Irena Woźniak
Magdalena Zielińska
Luiza Żymełka
Akt II
HrabinaAnna Białecka
Ilona Molka
Taniec wiejskiKama Akucewicz
Julitta Łubińska-Zielińska
Grzegorz Jaśniak
Krzysztof Słoń
Konkurenci do ręki Księżniczki Aurory-
Książę CheriMarcin Kaczorowski
Piotr Korneluk
Wojciech Warszawski
Książę CharmantZbigniew Czapski-Kłoda
Tomasz Kaczyński
Michał Tużnik
Książę FortunéWiesław Dudek
Łukasz Gruziel
Walery Mazepczyk
Bartłomiej Więckowski
Książę Fleur de PoisPiotr Chojnacki
Wiesław Dudek
Norbert Nirewicz
Sylwester Śpiewak
Akt III
Wróżki Drogocenności-
Wróżka BrylantówKarolina Jupowicz
Anita Kuskowska
Elżbieta Kwiatkowska
Anna Sąsiadek
Wróżka ZłotaAnna Lipczyk
Małgorzata Marcinkowska
Anastazja Nabokina
Wróżka SrebraAnna Białecka
Krystyna Cichorzewska
Karolina Jupowicz
Dominika Krysztoforska
Wróżka SzafirówSylwia Dytkowska
Elżbieta Kwiatkowska
Anna Lipczyk
Postaci z bajek-
Kot w butach i KotkaNorbert Nirewicz
Klaudiusz Paradziński
Sylwester Śpiewak
Anna Białecka
Karolina Jupowicz
Anita Kuskowska
Luiza Żymełka
Błękitny Ptak i Księżniczka FlorinaWalery Mazepczyk
Norbert Nirewicz
Andrzej Marek Stasiewicz
Sylwester Śpiewak
Sławomir Woźniak
Beata Grzesińska
Anita Kuskowska
Izabela Milewska
Anastazja Nabokina
Anna Sąsiadek
Beata Więch
Czerwony Kapturek i WilkKatarzyna Białkowska
Urszula Drewecka
Monika Kloczkowska
Piotr Chojnacki
Grzegorz Jaśniak
Piotr Korneluk
Kopciuszek i KsiążęBeata Grzesińska
Anastazja Nabokina
Arkadiusz Gołygowski
Marcin Kaczorowski
Tomasz Kaczyński
orazzespół baletowy i uczniowie Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza