Dziadek do orzechów

 -  Piotr Czajkowski
tytuł realizacji:Dziadek do orzechów
utwór:Dziadek do orzechów (Piotr Czajkowski)
miejsce premiery:Opera Nova Bydgoszcz
data premiery:2015-10-24
libretto:Iwan Wsiewołożski, Marius Petipa
choreografia:Paul Chalmer
kierownictwo muzyczne:Maciej Figas
scenografia:Mariusz Napierała
kostiumy:Agata Uchman
reżyseria światła:Jordan Tuinman
efekty multimedialne:Krystian Drywa
projekty animacji:Adam Keller
asystent choreografa:Małgorzata Chojnacka
asystent dyrygenta:Maciej Wierzchoń
przygotowanie chóru:Henryk Wierzchoń
przygotowanie dzieci:Aleksandra Mioduska
przygotowanie chóru dziecięcego:Izabela Cywińska-Łomżyńska
dyrygent:Maciej Figas
Maciej Wierzchoń

Obsada:

 
Cukrowa WróżkaAngelika Gembiak
Olga Karpowicz
Marta Kurkowska
Natalia Ścibak
Kawaler Cukrowej WróżkiWiktor Dierewianko
Krzysztof Górski
Paweł Nowicki
Tomasz Siedlecki
Klara Silberhaus, córeczka prezesa rady miejskiejMarta Kowalczyk
Marta Kurkowska
Natalia Ścibak
Magdalena Tandek
Dziadek do orzechów/KsiążęKrzysztof Górski
Tomasz Gruszecki
Paweł Nowicki
Tomasz Siedlecki
Radca DrosselmayerPiotr Kobierzyński
Wiktor Dierewianko
Radca SilberhausRyszard Madejski
Konrad Przybytniak
Radczyni, żona SilberhausaSylwia Brzezińska
Ewa Białek-Seleznev
Fritz Silberhaus, brat KlaryTomasz Gruszecki
Seiru Nagahori
Remigiusz Orłowski
LuizaAnna Bobrowska
Anna Pietrykowska
DziadekCezary Pyszka
GuwernantkaAnna Bebenow
Olessia Denissova
GościeAnna Bebenow
Agnieszka Błaszczyk
Ewa Białek-Seleznev
Sylwia Brzezińska
Olessia Denissova
Natalia Hlinskikh-Rochna
Sandra Kruk
Elżbieta Ponicka-Bukolt
Ewa Sikorska
Leo Clarke
Mariusz Kowalczyk
Paweł Kruk
Michał Lewandowski
Ryszard Madejski
Remigiusz Orłowski
Konrad Przybytniak
Yauheni Raukuts
Vladimir Seleznev
Tomasz Wojciechowski
Arlekin lalkaMariusz Kowalczyk
Tomasz Siedlecki
Remigiusz Orłowski
Kolombina lalkaOlga Karpowicz
Marta Kowalczyk
Żołnierzyk lalkaSeiru Nagahori
Mariusz Kowalczyk
Tomasz Gruszecki
Markietanka lalkaMarta Kurkowska
Magdalena Tandek
Natalia Ścibak
Król MyszyLeo Clarke
Krzysztof Górski
Yauheni Raukuts
MyszyClelia Averna
Anna Bebenow
Marta Berezowska
Agnieszka Błaszczyk
Olessia Denissova
Sandra Kruk
Ewa Sikorska
Elżbieta Ponicka-Bukolt
Monika Zaniewicz
ŻołnierzykiKrzysztof Górski
Paweł Kruk
Michał Lewandowski
Remigiusz Orłowski
Konrad Przybytniak
Yauheni Raukuts
Vladimir Seleznev
Tomasz Wojciechowski
ŚnieżynkiClelia Averna
Marta Berezowska
Ewa Białek-Seleznev
Anna Bobrowska
Sylwia Brzezińska
Angelika Gembiak
Marta Kowalczyk
Marta Kurkowska
Anna Pietrykowska
Ewa Sikorska
Joanna Strojna
Natalia Ścibak
Monika Zaniewicz
Taniec hiszpańskiAngelika Gembiak
Olga Karpowicz
Magdalena Tandek
Krzysztof Górski
Paweł Nowicki
Yauheni Raukuts
Tomasz Siedlecki
Taniec arabskiAngelika Gembiak
Joanna Oleś-Strojna
Wiktor Dierewianko
Piotr Kobierzyński
Michał Lewandowski
Tomasz Wojciechowski
Taniec chińskiAgnieszka Błaszczyk
Sylwia Brzezińska
Marta Kowalczyk
Krzysztof Górski
Mariusz Kowalczyk
Seiru Nagahori
SmokAnna Bebenow
Marta Berezowska
Agnieszka Błaszczyk
Olessia Denissova
Natalia Hlinskikh-Rochna
Sandra Kruk
Marcepanowe panienkiClelia Averna
Anna Bobrowska
Marta Kowalczyk
Marta Kurkowska
Anna Pietrykowska
Natalia Ścibak
Magdalena Tandek
Monika Zaniewicz
Trepak/Taniec rosyjskiLeo Clarke
Krzysztof Górski
Tomasz Gruszecki
Mariusz Kowalczyk
Seiru Nagahori
Tomasz Siedlecki
MałpkiLeo Clarke
Michał Lewandowski
Paweł Nowicki
Remigiusz Orłowski
Konrad Przybytniak
Tomasz Wojciechowski
Walc kwiatówClelia Averna
Marta Berezowska
Ewa Białek-Seleznev
Agnieszka Błaszczyk
Anna Bobrowska
Sylwia Brzezińska
Natalia Hlinskikh-Rochna
Marta Kowalczyk
Sandra Kruk
Joanna Oleś-Strojna
Anna Pietrykowska
Elżbieta Ponicka-Bukolt
Ewa Sikorska
Natalia Ścibak
Magdalena Tandek
Monika Zaniewicz
orazdzieci ze Studia Operowego Opery Nova, statyści, chór żeński