Ubu Rex

 -  Krzysztof Penderecki
tytuł realizacji:Ubu Rex
utwór:Ubu Król (Krzysztof Penderecki)
miejsce premiery:Teatr Wielki Łódź
data premiery:1993-11-06
reżyseria:Lech Majewski
muzyka:Krzysztof Penderecki
libretto:Jerzy Jarocki
Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczne:Antoni Wicherek
scenografia:Franciszek Starowieyski
dyrygent:Antoni Wicherek
kierownictwo chóru:Marek Jaszczak
współpraca muzyczna:Kazimierz Kryza
Piotr Deptuch
asystent reżysera:Waldemar Drozd
Waldemar Stańczuk
asystent scenografa:Bożena Smolec-Błaszczyk
Ewa Woskowska
Wanda Zalasa
korepetycje muzyczne:Elżbieta Zwierzchowska
Maria Czerkawska
Nadieżda Pawlak
Ewa Szpakowska
Katarzyna Widera
akompaniator chóru:Marek Chudobiński
dyrygent chóru:Elżbieta Kwiecień
Marek Jaszczak

Obsada:

 
UbuIreneusz Jakubowski
Andrzej Kostrzewski
UbicaAgnieszka Dąbrowska
Vita Nikołajenko
Król WacławAndrzej Malinowski
Piotr Miciński
Królowa Rozamunda, jego żonaSylwia Maszewska
Krystyna Rorbach
Boleslaus, ich synAnna Jeremus
Joanna Woś
Ladislaus, ich drugi syn Małgorzata Borowik
Elżbieta Walaszczyk
Bougrelas, ich trzeci synDariusz Stachura
Tadeusz Pszonka
CarTomasz Fitas
Andrzej Malinowski
CarZdzisław Krzywicki
Piotr Nowacki
Bordure, rotmistrz dragonówBogdan Kurowski
Włodzimierz Zalewski
Generał Lascy, dowódca wojsk polskichPiotr Miciński
Władysław Podsiadły
Stanisław Leszczyński, zbuntowany chłopPiotr Miciński
Daniel Borowski
Pile, ciuraDorota Wójcik-Janczak
Ewa Karaśkiewicz
Cotice, ciuraJerzy Wolniak
Giron, ciuraKazimierz Kowalski
CiuryWiesław Pietrzak
Ryszard Adamus
Wojciech Strzelecki
Krzysztof Leszczyński
Rafał Songan
Wojciech Nagajczyk
Zbigniew Plichta
Henryk Rzepa
Jan Kaczmarek
Cezary Socha
3 chłopiFeliks Dłubak
Zdzisław Dolman
Krzysztof Dyttus
Edward Lach
Zbigniew Gawroński
Wiesław Rudnicki
PosłaniecStefan Paska
Michał Fiodorowicz, zwycięzca wyściguAndrzej Kraciński
Szlachta, 3 sędziowie, 3 zarządcy finansowiZdzisław Chudecki
Jan Kaczmarek
Wiesław Rudnicki
Wojciech Nagajczyk
Grzegorz Siwiński
Cała armia rosyjska, cała armia polska, bojarzy, ludZdzisław Biliński
Adam Błażejczak
Zdzisław Chudecki
Wacław Dobrowolski
Marek Grabowski
Andrzej Kraciński
Jan Łojewski
Lech Maciejewski
Witold Marcinkiewicz
Józef Mituta
Grzegorz Nagajczyk
Kazimierz Orzechowski
Stefan Paska
Zbigniew Plichta
Krzysztof Połoński
Grzegorz Siwiński
Adam Spelak
Marek Twardowski