Sen nocy letniej

 -  Felix Mendelssohn Bartholdy
tytuł realizacji:Sen nocy letniej
utwór:Sen nocy letniej (Felix Mendelssohn Bartholdy)
miejsce premiery:Opera Nova Bydgoszcz
data premiery:2011-11-19
choreografia i inscenizacja:Karol Urbański
kierownictwo muzyczne:Jerzy Wołosiuk
scenografia:Wacław Tadeusz Ostrowski
kostiumy:Tijana Tyski
reżyseria światła:Maciej Igielski
przygotowanie chóru:Henryk Wierzchoń
projekcje multimedialne:Krystian Drywa
asystent choreografa:Małgorzata Chojnacka
dyrygent:Jerzy Wołosiuk

Obsada:

 
Tytania, królowa elfówAngelika Gembiak
Olga Marczak
Joanna Strojna
Oberon, król elfówWiktor Dierewianko
Krzysztof Górski
Piotr Kobierzyński
Puk, psotnikTomasz Gruszecki
Vladimir Seleznev
Sebastian Skalski
Hipolita, królowa AmazonekAngelika Gembiak
Olga Marczak
Joanna Strojna
Tezeusz, książę AtenWiktor Dierewianko
Bogusz Osiński
Piotr Kobierzyński
Hermia, zakochana w LizandrzeMina Kobayashi
Kaori Koiwai
Marta Kwaśniak
Helena, zakochana w DemetriuszuClelia Averna
Anna Bobrowska
Anna Pietrykowska
Lizander, zakochany w HermiiLeo Clarke
Tomasz Siedlecki
Tomasz Wojciechowski
Demetriusz, adorator HermiiMariusz Kowalczyk
Cezary Modzelewski
Sebastian Skalski
Elf świty TytaniiKaori Koiwai
Mina Kobayashi
Egeusz, ojciec HermiiKrzysztof Górski
Konrad Przybytniak
Rzemieślnicy: Spodek, tkacz (Priam)Wiktor Dierewianko
Bogusz Osiński
Piotr Kobierzyński
Pigwa, cieślaKonrad Przybytniak
Andrei Tserakhau
Dudka, miechownik (Tyzbe)Tomasz Gruszecki
Cezary Modzelewski
Vladimir Seleznev
Głodniak, krawiec (Księżyc)Leo Clarke
Bogusz Osiński
Cezary Pyszka
Andrei Tserakhau
Ryjek, kotlarz (Ściana)Paweł Kruk
Ryszard Madejski
Spój, stolarz (Lew)Vladimir Seleznev
Sebastian Skalski
Paweł Kruk
ElfyClelia Averna
Anna Bebenow
Ewa Białek-Seleznev
Agnieszka Błaszczyk
Anna Bobrowska
Sylwia Brzezińska
Olessia Denissova
Natalia Hlinskikh-Rochna
Mina Kobayashi
Izabela Kobierzyńska
Kaori Koiwai
Marta Kowalczyk
Sandra Kruk
Marta Kwaśniak
Anna Pietrykowska
Elżbieta Ponicka-Bukolt
Ewa Sikorska
Joanna Strojna
Leo Clarke
Krzysztof Górski
Tomasz Gruszecki
Mariusz Kowalczyk
Cezary Modzelewski
Bogusz Osiński
Konrad Przybytniak
Vladimir Seleznev
Tomasz Siedlecki
Sebastian Skalski
Andrei Tserakhau
Tomasz Wojciechowski
solowe partie wokalneKrystyna Nowak
Magdalena Polkowska
Dorota Sobczak
Victoria Vatutina