Uciechy staropolskie lepsze i pożyteczniejsze aniżeli z Bacchusem i Wenerą

 -   Anonim
tytuł realizacji:Uciechy staropolskie lepsze i pożyteczniejsze aniżeli z Bacchusem i Wenerą
utwór:Uciechy staropolskie ( Anonim)
miejsce premiery:Teatr Muzyczny Gdynia
data premiery:1982-04-17
reżyseria:Kazimierz Łastawiecki
opracowanie dramaturgiczne tekstu:Kazimierz Dejmek
muzyka:Wacław z Szamotuł, Cyprian Bazylik, Mikołaj Gomółka i anonimy z XVI i XVII w.
opracowanie muzyczne:Jerzy Dobrzański
scenografia:Marian Kołodziej
kierownictwo muzyczne:Henryk Czyżewski
choreografia:Wanda Szczuka
asystent reżysera:Krzysztof Stasierowski
asystent choreografa:Barbara Pituch
dyrygent:Henryk Czyżewski

Obsada:

 
Część pierwsza
Ojciec, Nauczyciel, Uczeń...
OjciecJan Wodzyński
NauczycielJózef Korzeniowski
UczeńKrzysztof Presz
Kupiec ze Śmiercią
KupiecMaciej Dunal
ŚmierćTadeusz Kruszyński
DiabełDorota Lulka
Sejm piekielny
LucyperJan Wodzyński
LewiatanAndrzej Popiel
CerberusKrzysztof Stasierowski
KlekotZdzisław Latoszewski
RogalecDaniel Saulski
AsmodeuszJózef Korzeniowski
Zdzisław Tygielski
Krotofila szewcka
SzewcJózef Korzeniowski
Zdzisław Tygielski
SzewcowaZofia Świeboda
Bożena Zawiślak
JandrasWaldemar Czyszak
KucharkaZdzisława Specht
Część druga
Cnotka i dziadkowie
CnotkaKrzysztof Presz
JanKrzysztof Stasierowski
MarekJerzy Jeszke
WojtalTadeusz Kruszyński
Drabant, pan, chłop, dziewczyn dwie i wdowiec
PanAndrzej Popiel
ChłopJózef Korzeniowski
SłudzyJerzy Jeszke
Tadeusz Kruszyński
WdowiecDaniel Saulski
BaśkaDorota Lulka
KaśkaEwa Gierlińska
Nędza z Biedą z Polski idą
NędzaZdzisław Tygielski
BidyZofia Świeboda
Bożena Zawiślak
DziadekWaldemar Czyszak
SzlachciceAndrzej Popiel
Krzysztof Stasierowski
SasJózef Warecki
Krotofila piekarska
PiekarzJan Wodzyński
KatMaciej Dunal
PiekarzeZdzisław Latoszewski
Andrzej Popiel
Krzysztof Stasierowski
ŚmierćDaniel Saulski
ZapowiadaczKatarzyna Stockinger
PannyKrystyna Akseńczuk
Barbara Babilińska
Maria Czarnul
Ewa Dorawa
Grażyna Drejska
Barbara Furman
Jadwiga Igiel
Krystyna Jurska
Ewa Kamińska
Grażyna Lamparska
Adriana Miętka
Amelia Raulin
Jadwiga Sadlik
Ewa Szewczyk
Jolanta Tadla
Stanisława Urban
Zofia Wiaderek
Maria Więckowska
MłodzieńcyJanusz Czarnul
Cezary Graj
Sławomir Kurzepa
Zdzisław Dębowski
Wiesław Majczuk
Jacek Mełnicki
Leszek Mróz
Józef Okoń
Sebastian Orzechowski
Piotr Siciński
Józef Synowiec
Andrzej Śledź
Jan Tomaszewicz
Jarosław Truszczyński
Bogusław Wiśniewski
Mariusz Wojtas
Tadeusz Woszczyński
Włodzimierz Zach

Program

Dokument PDF
4499 KB