Betlejem polskie

 -  Lucjan Rydel
tytuł realizacji:Betlejem polskie
utwór:Betlejem polskie (Lucjan Rydel)
miejsce premiery:Teatr Rozrywki Chorzów
data premiery:1987-12-12
reżyseria:Marcel Kochańczyk
opracowanie tekstu:Marcel Kochańczyk
Lucyna Legut
scenografia:Marcel Kochańczyk
choreografia:Zygmunt Kamiński
muzyka:Henryk Wieczyński
Jan Wierzbica
kierownictwo muzyczne:Jan Wierzbica
asystent reżysera:Elżbieta Okupska
asystent scenografa:Anna Pomorska
asystent choreografa:Izabela Popluc-Chwastecka
praca nad wierszem:Zofia Truszkowska
przygotowanie wokalne:Ewa Mentel
korepetycje muzyczne:Kazimierz Kryjak
Piotr Łobos

Obsada:

 
Akt I
MaciejArtur Kocięcki
StachMirosław Jarosiński
BartoszEugeniusz Szatkowski
SzymekPiotr Kołodziejczyk
WalekStanisław Cichocki
WojtekDariusz Banaszczyk
JasiekMirosław Książek
KubaMichał Białecki
AntekJacek Wester
JantekRoman Wawreczko
JózekWiesław Gawałek
Dariusz Niebudek
ŻydMieczysław Daszewski
Jędrek-MędrekStanisław Ptak
Ślązacy, KrakowiacyKatarzyna Blaszka
Wiesława Jarosz
Urszula Kamysz
Anita Kopeć
Jolanta Krzystkiewicz
Katarzyna Krzyszkowska
Danuta Kubik
Mariola Kubik
Barbara Nowakowska
Małgorzata Perkowska
Izabela Popluc-Chwastecka
Aleksandra Stuka
Joanna Sypniewska
Jolanta Szewczyk
Bogusława Zarębska
Dariusz Banaszczyk
Herbert Bierawski
Tomasz Dąbrowski
Wiesław Gawałek
Andrzej Jakubczyk
Mirosław Jarosiński
Łukasz Jurkowski
Janusz Krzypkowski
Dariusz Niebudek
Marek Piotrowski
Piotr Śmigielski
Marek Winkel
Andrzej Woźniak
Akt II
HerodJacek Wester
HerodowaBeata Młynarczyk
KanclerzAndrzej Jakubczyk
PodskarbiMirosław Książek
MarszałekEugeniusz Szatkowski
ArcykapłanStanisław Ptak
SzatanArtur Kocięcki
ŚmierćRoman Wawreczko
Trzy MatkiUrszula Kamysz
Mariola Kubik
Jolanta Szewczyk
ŻydMieczysław Daszewski
Pani TwardowskaElżbieta Okupska
Pan TwardowskiAndrzej Górski
DziadStanisław Ptak
Akt III
Matka BoskaMaria Meyer
Święty JózefAndrzej Woźniak
Kazimierz WielkiAndrzej Jakubczyk
Władysław JagiełłoEugeniusz Szatkowski
Jan III SobieskiAndrzej Górski
HusarzJacek Wester
KosynierMirosław Jarosiński
Legionista DąbrowskiegoŁukasz Jurkowski
Powstaniec z 1863 rokuMirosław Książek
Legionista z 1914 rokuDariusz Banaszczyk
Żołnierz II KorpusuMieczysław Daszewski
Żołnierz I ArmiiStanisław Cichocki
Powstaniec warszawskiMichał Białecki
KolendziorzeElżbieta Okupska
Artur Kocięcki
Stanisław Ptak
Roman Wawreczko

Zdjęcia


Afisze


Program

Dokument PDF
4746 KB