Betlejem polskie

 -  Lucjan Rydel
tytuł realizacji:Betlejem polskie
utwór:Betlejem polskie (Lucjan Rydel)
miejsce premiery:Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki Białystok
Scena Duża
data premiery:1989-12-17
reżyseria:Andrzej Jakimiec
scenografia:Barbara Stopka
instrumentacja:Tadeusz Chachaj
kierownictwo muzyczne:Romana Krebsówna
Grażyna Kuklińska
ruch sceniczny:Jacek Tomasik
asystent reżysera:Barbara Łukaszewska

Obsada:

 
Akt I
Chór aniołówJolanta Borowska
Dorota Gugała-Prokop
Lucyna Idźkowska
Ewa Palińska
Dorota Radomska
BartosAndrzej Karolak
MaciekKrzysztof Ławniczak
StachRoman Nieciecki
BartekSławomir Popławski
SzymekKrzysztof Szymkowiak
WalekKrzysztof Dąbrowski (gościnnie)
WojtekFranciszek Utko
JasiekJan Chraboł
KubaAndrzej Kozłowski
KrakowiacyPaweł Korombel
Wiesław Sokołowski
Krystyna Kacprowicz-Sokołowska
Katarzyna Wyspiańska
Intermedium I
Jędrek-MędrekJerzy Łuszcz
ŻydMirosław Gawlicki
Kapela
SkrzypceAnna Maciorowska
KlarnetCzesław Jaźwiński
KontrabasZbigniew Mróz
Akt II
HerodJerzy Siech
KanclerzZbigniew Mak
W. PodskarbiTadeusz Grochowski
MarszałekWiesław Ostrowski
HetmanJuliusz Przybylski (gościnnie)
Wojsko***
ArcykapłanAndrzej Redwans
SzatanPaweł Korombel
KrólowaAlicja Telatycka
MatkiDanuta Kierklo
Barbara Łukaszewska
Danuta Bach
Krystyna Kacprowicz-Sokołowska
Grażyna Juchniewicz
ŚmierćJerzy Łuszcz
Intermedium II
Pan TwardowskiWiesław Sokołowski
ŻydMirosław Gawlicki
DziadekTadeusz Grochowski
DiabełZbigniew Mak
Akt III
Matka BoskaDorota Gugała-Prokop
Św. JózefFranciszek Utko
AniołyJolanta Borowska
Lucyna Idźkowska
Ewa Palińska
Pasterze i pasterkiDanuta Bach
Grażyna Juchniewicz
Danuta Kierklo
Barbara Łukaszewska
Alicja Telatycka
Katarzyna Wyspiańska
***
PowroźnikSławomir Popławski
KowalAndrzej Kozłowski
CieślaKrzysztof Dąbrowski (gościnnie)
Stolarz***
KuśnierzRoman Nieciecki
KrawiecKrzysztof Ławniczak
PiekarzKrzysztof Szymkowiak
SzewcJan Chraboł
Mieszko I ***
Bolesław ChrobryJuliusz Przybylski (gościnnie)
ŁokietekZbigniew Mak
Kazimierz WielkiAndrzej Karolak
JagiełłoWiesław Ostrowski
Królowa JadwigaDorota Radomska
SobieskiJerzy Siech
HusarzAndrzej Redwans
Konfederat barskiWiesław Sokołowski
Legionista 1815Jerzy Łuszcz
Ułan 1831Mirosław Gawlicki
Powstaniec 1863Paweł Korombel
Matka PolkaKrystyna Kacprowicz-Sokołowska
Unita podlaskiTadeusz Kozłowski (gościnnie)
Mieszczka poznańskaRóża Czaplewska
PapieżStanisław Dawczyk (gościnnie)

Afisze


Program

Dokument PDF
4162 KB