Pierścień i róża

 -  William Makepeace Thackeray
tytuł realizacji:Pierścień i róża
utwór:Pierścień i róża, czyli historia Lulejki i Bulby (William Makepeace Thackeray)
miejsce premiery:Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego Radom
data premiery:1990-10-27
reżyseria:Wojciech Kępczyński
przekład:Zofia Rogoszówna
adaptacja:Zygmunt Wojdan
opracowanie tekstu:Zygmunt Wojdan
teksty piosenek:Zygmunt Wojdan
muzyka:Ewa Kornecka
choreografia:Wojciech Kępczyński
scenografia:Małgorzata Treutler
przygotowanie muzyczne:Jadwiga Stępkowska
opracowanie wokalne:Romana Krebsówna
asystent reżysera:Danuta Dolecka
Andrzej Bieniasz

Obsada:

 
Król WalorozoKonrad Fulde ()
Królowa Danuta Dolecka
AngelikaIwona Pieniążek
LulejkaBogusław Wiśniewski
RóżyczkaKatarzyna Słomska
MrukiozoJerzy Wasiuczyński
Gburia-FuriaGrażyna Kłodnicka
ZerwiłebskiRyszard Maria Fischbach
BulboZbigniew Janiszewski
Pigulino, medykWiesław Ochmański
BłazenAndrzej Bieniasz
Czarna WróżkaWiesława Niemaszek
DziejopisAndrzej Redosz
GburianoWłodzimierz Mancewicz
Król PadellaAndrzej Iwiński
Baron SzparaginoKazimierz Motylewski
JasiekWojciech Ługowski
BałagułaJanusz Lewiński
PaliwodaIgor Polak
Rondelino, kucharzWawrzyniec Szuszkiewicz
Spaghettina, kucharkaJadwiga Rydzówna
SiepaczeJanusz Lewiński
Wojciech Ługowski
Akt I
I - Prolog
cały zespół
II - Śniadanie
Gburia, Gburiano, Król, Królowa, Mrukiozo, Zerwiłebski, Kucharka, Kucharz, Błazen, Wróżka, Dziejopis
III - Retrospekcja
IV - Bal
Damy dworuEwa Betta
Liliana Brzezińska
Danuta Fulde
Elżbieta Miłowska
Anna Ramza
Jadwiga Rydzówna
PanowieAndrzej Iwiński
Janusz Lewiński
Wojciech Ługowski
Igor Polak
KanclerzStanisław Kozyrski
orazWalorozo, Królowa, Angelika, Lulejka, Mrukiozo, Gburia, Zerwiłebski, Pigulino, Bulbo, Błazen, Wróżka, Dziejopis, Lokaje, Żołnierze Paflagonii
V - Korytarz
DziewczynaMałgorzata Rudnicka
DuchyWojciech Ługowski
Igor Polak
orazBłazen, Wróżka, Dziejopis, Bulbo, Królowa, Walorozo, Gburia, Angelika
WampiryJanusz Lewiński
Wawrzyniec Szuszkiewicz
Ewa Betta
Danuta Fulde
Liliana Brzezińska
Jadwiga Rydzówna
VI - Półfinał
KatJanusz Lewiński
BiskupWawrzyniec Szuszkiewicz
PanieEwa Betta
Liliana Brzezińska
Danuta Fulde
Elżbieta Miłowska
Anna Ramza
Jadwiga Rydzówna
Małgorzata Rudnicka
PanowieAndrzej Iwiński
Stanisław Kozyrski
Wojciech Ługowski
Igor Polak
orazPigulino, Błazen, Dziejopis, Król, Królowa, Angelika, Wróżka, Bulbo, Lulejka, Różyczka, Gburia, Mrukiozo, Zerwiłebski, Żołnierze
Akt II
I - Prolog
cały zespół
II - Chatka drwala (Krymtataria)
Różyczka, Szparagino, Jasiek, Błazen, Wróżka, Dziejopis
SpiskowcyEwa Betta
Liliana Brzezińska
Danuta Fulde
Maria Chruścielówna
Elżbieta Miłowska
Anna Ramza
Małgorzata Rudnicka
Małgorzata Rousseau-Fischbach
Jadwiga Rydzówna
Janusz Lewiński
Wojciech Ługowski
Włodzimierz Mancewicz
Jan Miłowski
Wiesław Ochmański
Igor Polak
III - Dyliżans
StangretAndrzej Bieniasz
Gruby PanJan Miłowski
Stara KobietaWiesława Niemaszek
orazLulejka
IV - Chatka drwala
SzpinalettoWłodzimierz Mancewicz
HrabiaJan Miłowski
MarkizWiesław Ochmański
orazSzparagino, Jasiek, Różyczka
Kapitan PadelliWawrzyniec Szuszkiewicz
Brodacz PancernyStanisław Kozyrski
i Żołnierze Krymtatarii
V - Studentopolis (Państwo neutralne)
RedaktorAndrzej Bieniasz
ProfesorowieLiliana Brzezińska
Maria Chruścielówna
Danuta Fulde
Elżbieta Miłowska
Anna Ramza
Małgorzata Rousseau-Fischbach
Andrzej Bieniasz
Ryszard Maria Fischbach
orazLulejka, Bałaguła, Paliwoda
VI - Lochy (Krymtataria)
KotyEwa Betta
Małgorzata Rudnicka
Jadwiga Rydzówna
orazRóżyczka, Padella, Brodacz, Kapitan, Żołnierze
VII - Hotel Lulejki (Studentopolis)
Lulejka, Paliwoda, Bałaguła, Zerwiłebski, Żołnierze
BurmistrzAndrzej Bieniasz
Błazen, Dziejopis, Szparagino, Jasiek
MieszkańcyLiliana Brzezińska
Maria Chruścielówna
Danuta Dolecka
Danuta Fulde
Grażyna Kłodnicka
Elżbieta Miłowska
Iwona Pieniążek
Anna Ramza
Małgorzata Rousseau-Fischbach
Zbigniew Janiszewski
Jerzy Wasiuczyński
VIII - Arena (Krymtataria)
Padella, Brodacz, Kapitan, Żołnierze, Weterani, Jasiek, Szparagino
MieszkańcyLiliana Brzezińska
Maria Chruścielówna
Danuta Fulde
Elżbieta Miłowska
Anna Ramza
Małgorzata Rousseau-Fischbach
Małgorzata Rudnicka
orazBłazen, Wróżka, Dziejopis, Różyczka
LwyEwa Betta
Jadwiga Rydzówna
IX - Bitwa
Lulejka, Paliwoda, Bałaguła, Zerwiłebski, Żołnierze, Błazen, Jasiek, Szparagino, Lwy, Padella, Dziejopis, Kapitan, Żołnierze, Bulbo
WeteraniJan Miłowski
Włodzimierz Mancewicz
Wiesław Ochmański
X - Finał (Paflagonia)
KanclerzStanisław Kozyrski
Pigulino, Gburiano
cały zespół

Afisze


Program

Dokument PDF
5281 KB