Jezioro łabędzie

 -  Piotr Czajkowski
tytuł realizacji:Jezioro łabędzie
utwór:Jezioro łabędzie (Piotr Czajkowski)
miejsce premiery:Teatr Wielki Łódź
data premiery:1968-05-18
reżyseria:Witold Borkowski
libretto:Władimir Biegiczew, Wasilij Gelcer
choreografia i inscenizacja:Witold Borkowski
kierownictwo muzyczne:Mieczysław Wojciechowski
dekoracje i kostiumy:Irena Lorentowicz
dyrygent:Mieczysław Wojciechowski
asystent dyrygenta:Kazimierz Urbański
asystent choreografa:Eugeniusz Kowalczyk
asystent scenografa:Barbara Janowska
korepetytor baletu:Waldemar Synder

Obsada:

 
Akt I
Książę ZygfrydEugeniusz Jakubiak
Kazimierz Knol
Księżna matkaMaria Łapińska
Lucyna Łakomówna
BłazenWaldemar Fogiel
Zbigniew Sobis
Włodzimierz Traczewski
Przyjaciółki księciaIwona Błaszczyk
Janina Niesobska
Danuta Gumińska
Barbara Stefaniak
Sylwia Herok
Przyjaciele księciaAndrzej Bujak
Bogdan Jankowski
Stanisław Wojt
Mirosław Tomczak
Julian Tota
Mistrz ceremoniiZygmunt Galoch
Tadeusz Woliński
WalcElżbieta Bancewicz
Alina Baranowska
Teresa Chuchrowska
Elżbieta Dobrowska
Danuta Dyląg
Magdalena Heneczkowska
Sylwia Herok
Agnieszka Jasionowska
Barbara Leleniewska
Danuta Lewczuk
Joanna Niesiołowska
Genowefa Pawelec
Ewa Pawlak
Stanisława Połom
Krystyna Rymkiewicz
Hanna Sadowska
Aleksandra Sieczkowska
Edyta Sobieraj
Barbara Stefaniak
Jolanta Szkopówna
Barbara Szczepańska
Małgorzata Zalejska
Ewa Wycichowska
Anna Żmuda
Tadeusz Bogucki
Jerzy Birczyński
Stefan Borowski
Kazimierz Dworczak
Waldemar Fogiel
Zygmunt Galoch
Bernard Gbyl
Jerzy Gołek
Henryk Krok
Eugeniusz Kowalczyk
Eugeniusz Kowalski
Stefan Piątkowski
Ryszard Piekarski
Ryszard Radek
Grzegorz Rasiński
Adam Różalski
Zygmunt Skórzyński
Zbigniew Sobis
Henryk Steuer
Jan Stolarski
Mirosław Tomczak
Julian Tota
Zdzisław Topolski
Piotr Wojciechowski
Pas de troisIwona Błaszczyk
Janina Niesobska
Eugeniusz Jakubiak
Elżbieta Dobrowska
Danuta Gumińska
Barbara Leleniewska
Sylwia Herok
Elżbieta Spratek
Barbara Stefaniak
Jolanta Szkopówna
Małgorzata Zalejska
Andrzej Bujak
Bogdan Jankowski
Kazimierz Knol
Waldemar Fogiel
Julian Tota
Stanisław Wojt
Pas de neufElżbieta Dobrowska
Danuta Gumińska
Sylwia Herok
Barbara Leleniewska
Danuta Lewczuk
Jolanta Makiewicz
Barbara Stefaniak
Jolanta Szkopówna
Małgorzata Zalejska
Aleksandra Sieczkowska
Andrzej Bujak
Waldemar Fogiel
Bogdan Jankowski
Mirosław Tomczak
Julian Tota
Stanisław Wojt
Akt II
OdettaIwona Wakowska
Książę ZygfrydEugeniusz Jakubiak
Kazimierz Knol
Rotbart-CzarodziejKazimierz Knol
Włodzimierz Traczewski
Stanisław Wojt
Trzy łabędzieJanina Niesobska
Elżbieta Spratek
Krystyna Zalewska
Barbara Leleniewska
Sylwia Herok
Ewa Wycichowska
Małgorzata Zalejska
Cztery łabędzieDanuta Gumińska
Agnieszka Jasionowska
Jolanta Makiewicz
Ewa Pawlak
Stanisława Połom
Barbara Stefaniak
Barbara Szczepańska
ŁabędzieElżbieta Bancewicz
Alicja Baranowska
Marta Bielińska
Iwona Błaszczyk
Bożena Burdyńska
Teresa Chuchrowska
Elżbieta Dobrowska
Krystyna Domagała
Danuta Dyląg
Sylwia Herok
Magdalena Heneczkowska
Leandra Jasińska
Michalina Korniluk
Bożena Kowalska
Halina Kozielewska
Barbara Leleniewska
Danuta Lewczuk
Lucyna Łakomówna
Maria Maj
Jolanta Makiewicz
Joanna Niesiołowska
Genowefa Pawelec
Ewa Pawlak
Krystyna Rymkiewicz
Hanna Sadowska
Aleksandra Sieczkowska
Edyta Sobieraj
Barbara Stefaniak
Barbara Szczepańska
Jolanta Szkopówna
Halina Szulc
Ewa Wycichowska
Małgorzata Zalejska
Anna Żmuda
Akt III
OdyliaIwona Wakowska
Książę ZygfrydEugeniusz Jakubiak
Kazimierz Knol
Rotbart-CzarodziejKazimierz Knol
Włodzimierz Traczewski
Stanisław Wojt
Księżna matkaMaria Łapińska
Lucyna Łakomówna
BłazenWaldemar Fogiel
Zbigniew Sobis
Włodzimierz Traczewski
Mistrz ceremoniiZygmunt Galoch
Tadeusz Woliński
KsiężniczkiIwona Błaszczyk
Elżbieta Dobrowska
Danuta Dyląg
Magdalena Heneczkowska
Sylwia Herok
Danuta Lewczuk
Jolanta Makiewicz
Barbara Stefaniak
Jolanta Szkopówna
Aleksandra Sieczkowska
Barbara Szczepańska
Małgorzata Zalejska
Taniec hiszpańskiKrystyna Zalewska
Eugeniusz Kowalczyk
Iwona Błaszczyk
Teresa Chuchrowska
Barbara Leleniewska
Waldemar Fogiel
Henryk Krok
Julian Tota
Taniec neapolitańskiDanuta Gumińska
Ryszard Radek
Agnieszka Jasionowska
Stanisława Połom
Barbara Stefaniak
Barbara Szczepańska
Stefan Borowski
Eugeniusz Kowalski
Ryszard Piekarski
Grzegorz Rasiński
Zygmunt Skórzyński
Zbigniew Sobis
Jolanta Makiewicz
CzardaszElżbieta Spratek
Bogdan Jankowski
Elżbieta Bancewicz
Danuta Dyląg
Magdalena Heneczkowska
Lucyna Łakomówna
Ewa Pawlak
Tadeusz Bogucki
Kazimierz Dworczak
Zygmunt Galoch
Bernard Gbyl
Adam Różalski
Jan Stolarski
Zdzisław Topolski
Janina Niesobska
MazurkaLucyna Łakomówna
Andrzej Bujak
Alicja Baranowska
Halina Kozielewska
Joanna Niesiołowska
Genowefa Pawelec
Krystyna Rymkiewicz
Hanna Sadowska
Edyta Sobieraj
Jerzy Gołek
Stefan Piątkowski
Henryk Steuer
Mirosław Tomczak
Piotr Wojciechowski
Tadeusz Woliński
Stanisław Wojt
Zygmunt Galoch
Akt IV
OdettaIwona Wakowska
Książę ZygfrydEugeniusz Jakubiak
Kazimierz Knol
Rotbart-CzarodziejKazimierz Knol
Włodzimierz Traczewski
Stanisław Wojt
Trzy łabędzieJanina Niesobska
Elżbieta Spratek
Krystyna Zalewska
Barbara Leleniewska
Sylwia Herok
Ewa Wycichowska
Małgorzata Zalejska
Cztery łabędzieDanuta Gumińska
Agnieszka Jasionowska
Jolanta Makiewicz
Ewa Pawlak
Stanisława Połom
Barbara Stefaniak
Barbara Szczepańska
ŁabędzieElżbieta Bancewicz
Alicja Baranowska
Iwona Błaszczyk
Teresa Chuchrowska
Elżbieta Dobrowska
Danuta Dyląg
Sylwia Herok
Magdalena Heneczkowska
Halina Kozielewska
Barbara Leleniewska
Danuta Lewczuk
Lucyna Łakomówna
Jolanta Makiewicz
Joanna Niesiołowska
Genowefa Pawelec
Krystyna Rymkiewicz
Hanna Sadowska
Aleksandra Sieczkowska
Edyta Sobieraj
Barbara Szczepańska
Jolanta Szkopówna
Małgorzata Zalejska
Anna Żmuda
Bożena Burdyńska
Marta Bielińska
Krystyna Domagała
Leandra Jasińska
Bożena Kowalska
Michalina Korniluk
Maria Maj
Ewa Pawlak
Barbara Stefaniak
Halina Szulc
Ewa Wycichowska

Zdjęcia


Program

Dokument PDF
8373 KB