Jezioro łabędzie

 -  Piotr Czajkowski
tytuł realizacji:Jezioro łabędzie
utwór:Jezioro łabędzie (Piotr Czajkowski)
miejsce premiery:Opera Warszawa
data premiery:1961-01-12
libretto:Władimir Biegiczew, Wasilij Gelcer
choreografia:Włodzimierz Burmejster, Lew Iwanow
przekaz choreograficzny:Natalia Konius
współpraca choreograficzna:Aleksander Sobol
dekoracje i kostiumy:Stanisław Jarocki
dyrygent:Arnold Rezler
asystent baletmistrza:Witold Borkowski
Zbigniew Strzałkowski

Obsada:

 
Odetta - OdyliaMaria Krzyszkowska
Olga Sawicka
Bożena Kociołkowska
Irena Cieślikówna
Lidia Kowcz
KsiążęHenryk Giero
Zbigniew Strzałkowski
Feliks Malinowski
KsiężnaSabina Szatkowska
Krystyna Bukowska
Zły duchZbigniew Juchnowski
Zygmunt Sidło
Jan Domański
BłazenAndrzej Ludwicki
Wacław Gaworczyk
Jerzy Wlazło
Mistrz ceremoniiStanisław Cywiński
Kazimierz Skrzypkowski
Akt I
Pas de troisIrena Cieślikówna
Barbara Włodarczyk
Stanisław Szymański
Mariquita Compe
Barbara Gierałtowska
Wojciech Wiesiołłowski
Barbara Gadzińska
Hanna Korkozowicz
Janusz Smoliński
Wacław Gaworczyk
WalcAleksandra Borsch
Jadwiga Kostrzemska
Barbara Leśniewska
Wiesława Olkiewicz
Barbara Barska
Elżbieta Jaroń
Danuta Szorcówna
Alicja Tomaszewska
Jerzy Dan
Stanisław Kowalski
Czesław Mette
Zdzisław Panoszewski
Grzegorz Strzelczyk
Jerzy Wlazło
Krystyna Bukowska
Wiesława Latkowska
Irena Mrówczyńska
Olga Oleszkiewicz
Jolanta Wilkońska
Halina Witkowska
Hanna Wopińska
Krystyna Zgórska
Marta Bokota
Ryszarda Gozdowska
Barbara Kasprowicz
Irena Ładowska
Teresa Nikodem
Barbara Piekarska
Hanna Szajewska
Henryka Zwierzówna
Mieczysław Bagiński
Jan Dąbrowski
Jan Domański
Benon Dymecki
Edward Koperski
Ryszard Majka
Ludwik Małecki
Henryk Rutkowski
Bogdan Kamiński
Bolesław Procner
Akt II i IV
Trzy łabędzieIrena Cieślikówna
Bożena Kociołkowska
Barbara Włodarczyk
Bożena Gadzińska
Hanna Korkozowicz
Oksana Kowalówna
Cztery łabędzieBarbara Gierałtowska
Elżbieta Jaroń
Alicja Podkowińska
Elżbieta Spratek
Aleksandra Borsch
Barbara Leśniewska
Alicja Tomaszewska
Jolanta Wilkońska
ŁabędzieBarbara Andrzejaczek
Barbara Barska
Marta Bokota
Aleksandra Borsch
Krystyna Bukowska
Ryszarda Gozdowska
Barbara Kasprowicz
Jadwiga Kostrzemska
Krystyna Korda
Hanna Korkozowicz
Oksana Kowalówna
Wiesława Latkowska
Irena Mrówczyńska
Teresa Nikodem
Olga Oleszkiewicz
Wiesława Olkiewicz
Barbara Piekarska
Krystyna Stankiewicz
Hanna Szajewska
Danuta Szorcówna
Alicja Tomaszewska
Jolanta Wilkońska
Halina Witkowska
Hanna Wopińska
Krystyna Zgórska
Akt III
NarzeczoneElżbieta Jaroń
Bożena Kociołkowska
Hanna Korkozowicz
Krystyna Korda
Oksana Kowalówna
Barbara Leśniewska
Bożena Gadzińska
Barbara Gierałtowska
Alicja Podkowińska
Elżbieta Spratek
Alicja Tomaszewska
Hanna Wopińska
Taniec hiszpańskiMaria Surowiak
Krystyna Stankiewicz
Halina Witkowska
Jan Dąbrowski
Bogdan Kamiński
Bolesław Procner
Henryk Rutkowski
Mieczysław Bagiński
Benon Dymecki
Ryszard Majka
Taniec neapolitańskiMariquita Compe
Barbara Leśniewska
Hanna Szajewska
Marta Bokota
Irena Ładowska
Teresa Nikodem
Henryka Zwierzówna
MazurBożena Gadzińska
Krystyna Stankiewicz
Jadwiga Kostrzemska
Witold Borkowski
Bogusław Wolczyński
Olga Glinkówna
Krystyna Korda
Hanna Korkozowicz
Irena Mrówczyńska
Jerzy Dan
Grzegorz Strzelczyk
Barbara Andrzejaczek
Olga Oleszkiewicz
Jolanta Wilkońska
Hanna Wopińska
Ryszarda Gozdowska
Barbara Kasprowicz
Wiesława Latkowska
Teresa Nikodem
Jerzy Dan
Benon Dymecki
Grzegorz Strzelczyk
Jerzy Wlazło
Jan Domański
Edward Koperski
Bolesław Procner
Mieczysław Bagiński
CzardaszOlga Glinkówna
Zygmunt Sidło
Jadwiga Kostrzemska
Zbigniew Juchnowski
Witold Borkowski
Barbara Barska
Aleksandra Borsch
Danuta Szorcówna
Halina Witkowska
Stanisław Kowalski
Czesław Mette
Zdzisław Panoszewski
Jerzy Wlazło
Paziki, Pajacyki, Świta Księżnej, Halabardnicy, Trębaczeuczniowie Szkoły Baletowej i statyści

Program

Dokument PDF
7655 KB