Jezioro łabędzie

 -  Piotr Czajkowski
tytuł realizacji:Jezioro łabędzie
utwór:Jezioro łabędzie (Piotr Czajkowski)
miejsce premiery:Opera i Filharmonia Bałtycka Gdańsk
data premiery:1968-04-06
reżyseria:Natalia Konius
libretto:Władimir Biegiczew, Wasilij Gelcer
choreografia i inscenizacja:Natalia Konius
kierownictwo muzyczne:Zbigniew Bruna
scenografia:Andrzej Majewski
asystent choreografa:Piotr Schulz
korepetytor solistów:Helena Sauk
Urszula Tschertok

Obsada:

 
Odetta - OdyliaAlicja Boniuszko
Joanna Górska
Beata Kimic-Wojciechowska
Lilianna Kowalska-Wrzosek
KsiążęZygmunt Jasman
Bronisław Kropidłowski
Janusz Wojciechowski
Kazimierz Wrzosek
Jan Jakubowski
CzarnoksiężnikZygmunt Jasman
Janusz Wojciechowski
Kazimierz Wrzosek
Miłosz Dąbrowski
Krzysztof Rzeszot
Akt I
KsiężnaAnna Bartoszyńska
Róża Korzeniowska
Zofia Poświatowska
BłazenWaldemar Gajewski
Piotr Schulz
Bogusław Chojnacki
Gustaw Klauzner
NauczycielZygmunt Kamiński
Lech Ladowski
Pas de troisJoanna Górska
Beata Kimic-Wojciechowska
Lilianna Kowalska-Wrzosek
Dagmara Graezer
Anna Gienca
Wanda Tillert
Janusz Wojciechowski
Kazimierz Wrzosek
Piotr Schulz
Miłosz Dąbrowski
Jan Jakubowski
WalcGenowefa Brett
Halina Pankow
Lidia Kulbikowska
Izabela Tanaś
Miłosz Dąbrowski
Jan Jakubowski
Leonardo Rybicki
oraz zespół baletowy
Dworzanie - Paziowiezespół baletowy oraz uczniowie Średniej Szkoły Baletowej
Akt II
Trzy łabędzieJoanna Górska
Beata Kimic-Wojciechowska
Lilianna Kowalska-Wrzosek
Halina Pankow
Dagmara Graezer
Anna Gienca
Wanda Tillert
Cztery łabędzieRegina Hallen
Ewa Hirszband
Dagmara Graezer
Halina Krygier
Wanda Tillert
Elżbieta Wilewska
Łabędziesoliści, zespół baletowy oraz uczniowie Średniej Szkoły Baletowej
Akt III
KsiężnaAnna Bartoszyńska
Róża Korzeniowska
Zofia Poświatowska
NarzeczoneJoanna Górska
Beata Kimic-Wojciechowska
Lilianna Kowalska-Wrzosek
Halina Pankow
Regina Hallen
Ewa Hirszband
Anna Gienca
Dagmara Graezer
Lidia Kulbikowska
Wanda Tillert
BłazenWaldemar Gajewski
Piotr Schulz
Bogusław Chojnacki
Gustaw Klauzner
Taniec neapolitańskiRegina Hallen
Krystyna Stemplewska
Elżbieta Wilewska
Henryk Śliwa
Bogusław Chojnacki
Gustaw Klauzner
oraz zespół baletowy
CzardaszRóża Korzeniowska
Lidia Kulbikowska
Maria Domagalska
Zofia Poświatowska
Halina Sikora
Waldemar Gajewski
Marceli Żędzianowski
Gustaw Klauzner
Krzysztof Rzeszot
MazurkaGenowefa Brett
Halina Pankow
Lidia Kulbikowska
Izabela Tanaś
Miłosz Dąbrowski
Jan Jakubowski
Leonardo Rybicki
oraz zespół baletowy i uczniowie Średniej Szkoły Baletowej
Taniec hiszpańskiGenowefa Brett
Janina Zielińska
Zofia Poświatowska
Waldemar Gajewski
Marceli Żędzianowski
Gustaw Klauzner
Krzysztof Rzeszot
Świta CzarnoksiężnikaWaldemar Gajewski
Bronisław Prądzyński
Marceli Żędzianowski
Gustaw Klauzner
Lech Ladowski
Krzysztof Rzeszot
Dworzanie - Paziowiezespół baletu oraz uczniowie Średniej Szkoły Baletowej
Akt IV
Łabędziesoliści, zespół baletowy oraz uczniowie Średniej Szkoły Baletowej

Program

Dokument PDF
6100 KB