Oliver!

 -  Lionel Bart
tytuł realizacji:Oliver!
utwór:Olivier! (Lionel Bart)
miejsce premiery:Teatr Muzyczny Gdynia
data premiery:1990-03-17
reżyseria:Roger Redfarn
muzyka:Lionel Bart
libretto:Lionel Bart wg Charlesa Dickensa
przekład:Anna Frąckiewicz
polskie teksty piosenek:Jacek Korczakowski
współpraca reżyserska:Grzegorz Chrapkiewicz
kierownictwo muzyczne:Wiesław Suchoples
scenografia:Łucja Sobczak
Bruno Sobczak
choreografia:Bogdan Jędrzejak
asystent reżysera:Piotr Gulbierz
reżyseria światła:Jenny Cane
przygotowanie wokalne:Dorota Milczarek
asystent kierownika muzycznego:Elżbieta Deputat
asystent scenografa:Renata Godlewska
Dagmara Udymowska-Grecka

Obsada:

 
OliverPatryk Fudali
Łukasz Olszowy
Aleksander Płoński
Zbigniew Połom
FaginPiotr Gulbierz
Dariusz Siastacz
Pomysłowy KrętaczBogdan Smagacki
Dariusz Wójcik
Bill SykesAndrzej Śledź
NancyEwa Jendrzejewska-Musiał
Elżbieta Mrozińska
BetBożena Żołyńska
Pan BumbleKrzysztof Kolba
Krzysztof Stasierowski
Wdowa CorneyUrszula Polanowska
Jadwiga Sadlik
Pan BrownlowMarek Rajski
Pani SowerberryCelina Muza
Irena Pająkówna
Pan SowerberryGrzegorz Chrapkiewicz
Krzysztof Okoń
Noe ClaypoleGrzegorz Gzyl
Adam Kamień
KarolinkaAgnieszka Kaczor
Pan GrimwigJózef Korzeniowski
Pani BedwinKrystyna Wodzyńska
Stara SallyEwa Jendrzejewska-Musiał
Elżbieta Mrozińska
Karolek BatesSebastian Jakubowski
Bartosz Wnuk
PrzewodniczącyWiesław Paprzycki
Sprzedawczyni różJadwiga Stanek
MleczarkaMałgorzata Tabiś
Sprzedawczyni truskawekElżbieta Tomczak
Szlifierz nożyBernard Szyc
Nocny strażnikMariusz Wojtas
BarmanMariusz Wojtas
PolicjanciWojciech Grudnowski
Adam Kamień
Zespół wokalnyKrystyna Adamska
Maria Czarnul
Ilona Dobrucka
Grażyna Dunal
Anna Furman
Małgorzata Hołowczyc
Justyna Klus
Jolanta Litwin
Renata Majewska
Katarzyna Modras
Alina Radczuk
Jadwiga Stanek
Barbara Stępień
Małgorzata Tabiś
Elżbieta Tomczak
Stanisława Urban
Zofia Wiaderek
Tomasz Machlik
Włodzimierz Zach
Julian Ziaja
AdepciBeata Ferenc
Beata Jankowska
Agnieszka Kaczor
Jolanta Mrotek
Agnieszka Szymańska
Monika Tuszko
Agnieszka Wasilewska
Joanna Wit-Balińska
Adam Aleksiejuk
Bernard Szyc
Grzegorz Wiśniewski
Mariusz Zabrzyński
BaletWitold Krasuski
Kirył Matwiejew
Uczniowie szkół gdyńskichMichał Budka
Marcin Budny
Tomasz Bułakowski
Tomasz Derwiński
Piotr Dettlaff
Tomasz Horewicz
Marcin Jarmoszka
Gaweł Kowalski
Marek Lachowicz
Łukasz Luwański
Adam Mierzejewski
Krzysztof Morąg
Grzegorz Niedzielski
Radosław Nowak
Łukasz Olszowy
Maciej Orzegowski
Tomasz Pietrzak
Tomasz Piotrowski
Aleksander Płoński
Bartosz Siek
Krzysztof Sudziarski
Mariusz Swinarski
Filip Wiese
Bartosz Wnuk
Sebastian Zach