Korsarz

 -  Adolphe Adam
tytuł realizacji:Korsarz
utwór:Korsarz (Adolphe Adam)
miejsce premiery:Opera Śląska Bytom
data premiery:1979-06-23
choreografia:Nina Griszyna
muzyka:Adolphe Adam
libretto:Henri Vernoy de Saint-Georgesi, Joseph Mazilier
opracowanie muzyczne:W.N. Knuszewicki
kierownictwo muzyczne:Gieorgij Zemcużyn
scenografia:Katarzyna Lengren
asystent dyrygenta:Tadeusz Serafin
asystent choreografa:Jurij Trepuchalin
Wiesława Kubiak

Obsada:

 
KonradStefan Jońca
Wacław Niedźwiedź
MedoraJoanna Pyka
Joanna Szabelska
BirbantoAndrzej Bacik
Kazimierz Cieśla
Jarosław Świtała
GulnaraDobrosława Gutek
Monika Pawlusiewicz
Seid-PaszaJerzy Domagała
Wacław Niedźwiedź
Niewolnica (Adagio)Joanna Pyka
Jadwiga Sikora
Ewa Staneczek
NiewolnikJarosław Zender
Marian Żak
DzikuskaUrszula Marszałkowska
Monika Moczarska
Lucyna Mrózek
Taniec z lutniamiAleksandra Giecewicz
Katarzyna Krakowska
Irena Olejarz
Jadwiga Sikora
Ewa Staneczek
Ewa Zapalska
MalagankiSylwia Herok
Brygida Malkowska
Urszula Marszałkowska
EunuchyJerzy Baron
Zdzisław Walerowicz
KorsarzeJan Balcer
Andrzej Bazarnik
Kazimierz Cieśla
Janusz Grygorcewicz
Marek Krzypkowski
Damian Kłosek
Wiesław Ogrodzki
Maciej Panek
Kazimierz Raczek
Aleksander Sokalski
Marian Żak
Janusz Mazoń
Ryszard Stankiewicz
Kazimierz Bogawski
Zbyszek Martyn
Marek Wilk
Jarosław Zender
Adagio z MedorąKazimierz Cieśla
Damian Kłosek
Aleksander Sokalski
Marian Żak
Solo KorsarzyKazimierz Cieśla
Jarosław Zender
Wiesław Ogrodzki
Maciej Panek
Kazimierz Raczek
Kazimierz Bogawski
Janusz Mazoń
Ryszard Stankiewicz
Niewolnica GreczynkaKatarzyna Krakowska
Brygida Malkowska
Irena Olejarz
Niewolniceżeński zespół baletowy
MalagankiDorota Fredyk
Aleksandra Giecewicz
Halina Kochanek
Genowefa Hutyra
Katarzyna Krakowska
Urszula Kudelska
Gabriela Lisek
Irena Olejarz
Urszula Sąsiada
Elżbieta Trzaska
Ewa Zapalska
Grand AdagioKazimierz Cieśla
Ryszard Stankiewicz
Jarosław Zender
Kazimierz Bogawski
Damian Kłosek
Aleksander Sokalski
Dwie paryLucyna Mrózek
Dorota Patoła
Jadwiga Sikora
Ewa Staneczek
Andrzej Bazarnik
Janusz Mazoń
Marek Krzypkowski
Mała grupaUrszula Ballarin
Ewa Kubicka
Celina Lorme de
Monika Moczarska
Ewa Moss
Lucyna Mrózek
Jadwiga Sikora
Ewa Staneczek
Duża grupaDanuta Berer
Genowefa Hutyra
Katarzyna Krakowska
Brygida Malkowska
Urszula Marszałkowska
Jolanta Nagła
Janina Nowakowska
Sabina Pawłowska
Urszula Sąsiada

Zdjęcia


Program

Dokument PDF
8214 KB