Kwiat Hawajów

 -  Paul Ábrahám
tytuł realizacji:Kwiat Hawajów
utwór:Kwiat Hawajów (Paul Ábrahám)
miejsce premiery:Teatr Muzyczny Lublin
data premiery:1983-11-12
reżyseria:Robert Sauk
muzyka:Paul Ábrahám
libretto:Alfred Grünwald, Fritz Löhner-Beda, Emmerich Földes
przekład:Walery Jastrzębiec
Artur Tur
Tadeusz Żeromski
scenografia:Janusz Warpechowski
choreografia:Mikołaj Kopiński
kierownictwo muzyczne:Ryszard Komorowski
przygotowanie chóru:Tadeusz Chyła
asystent choreografa:Zbigniew Dobkiewicz
Halina Pawlak
korepetytor solistów:Maria Binięda
Włodzimierz Fruziński
korepetytor baletu:Tadeusz Krukowski
dyrygent:Lucjan Jaworski
Ryszard Komorowski

Obsada:

 
Laya (księżniczka hawajska) i Susanne Provence (piosenkarka amerykańska)Eleonora Krzesińska
Małgorzata Mierczak
Ksenia Górska-Rosińska
Lilo-Taro (książę hawajski)Piotr Czupryś
Andrzej Sitko
Kanako-Hilo (dostojny Hawajczyk)Jan Krzysiak
Lloyd Harrison (amerykański gubernator na Hawajach)Andrzej Chmielarczyk
Paweł Wojtczak
John Buffy (jego sekretarz)Władysław Kwiatkowski
Adam Urban
Bessie (jego siostrzenica)Krystyna Jarmułówna-Josicz
Ksenia Górska-Rosińska
Harald Stone (kapitan marynarki USA)Bolesław Hamaluk
Edward Kamiński ((gościnnie))
Admirał Marynarki USARyszard Nowiszewski
Raka (młoda Hawajka)Halina Pawlak
Jim Boy (piosenkarz amerykański)Zbigniew Sztejman
Ryszard Zarewicz
Kaluna (stary Hawajczyk)Lech Chodziakiewicz
Józef Kasperski
Perouquet (starszy kelner)Tadeusz Bourdo
Sunny Hill (oficer marynarki USA)Jerzy Ambroziak
Bobbie Filips (oficer marynarki USA)Lech Chodziakiewicz
Ryszard Karpiński
ChórJadwiga Adamowska-Styk
Jolanta Bieniek
Małgorzata Binięda
Alicja Bodes-Kamińska
Irena Chruszczewska
Teresa Drozd
Ewa Gromysz
Teresa Iwko
Bogusława Matys
Elżbieta Moszczyńska
Stanisława Wyskiel
Genowefa Zalewska
Tadeusz Chmiel
Jerzy Chodziakiewicz
Bogumił Fruziński
Stanisław Iwanicki
Janusz Kisiel
Adam Kłys
Zenobiusz Kwasek
Zdzisław Szabat
Janusz Wlizło
BaletMałgorzata Chodziakiewicz
Anna Paszyn
Halina Pawlak
Barbara Słowińska
Tadeusz Polak
Leszek Rak
Marian Świnecki
Krystyna Bystrzejewska
Teresa Kulik
Urszula Kulka
Iwona Bąk
Ewa Urban
Izabela Jurek
Ewa Łoboda
Joanna Perestaj
Ewa Samuś
Janusz Tes
Leszek Tes
Jakub Spyra
Dariusz Kicia
Józef Pawłosek

Program

Dokument PDF
11089 KB