Hommage à Niżyński

tytuł realizacji:Hommage à Niżyński
utwory:Duch róży (Carl Maria von Weber)
Hommage à Niżyński ( Spektakl baletowy/taneczny)
Popołudnie fauna (Claude Debussy)
Sylfidy (Fryderyk Chopin)
Szeherezada (Mikołaj Rimski-Korsakow)
miejsce premiery:Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki Poznań
data premiery:2000-04-29
1.Hommage à Niżyński
kierownictwo muzyczne:Karl Sollak
współpraca muzyczna:Maciej Wieloch
2.Sylfidy
choreografia:Michaił Fokin
przekaz choreograficzny:Liliana Kowalska
scenografia:Natalia Gonczarowa
opieka scenograficzna:Ryszard Kaja
światło:Marek Rydian
asystent choreografa:Zofia Stróżniak
Małgorzata Połyńczuk-Stańda
3.Duch róży
choreografia:Michaił Fokin
przekaz choreograficzny:Artur Żymełka
libretto:Jean-Luis Vaudoyer według wiersza Teophile`a Gautier "Loin du bal"
scenografia:Leon Bakst
opieka scenograficzna:Ryszard Kaja
światło:Marek Rydian
asystent choreografa:Małgorzata Połyńczuk-Stańda
4.Popołudnie fauna
choreografia:Wacław Niżyński
libretto:Wacław Niżyński
przekaz choreograficzny:Artur Żymełka
scenografia:Leon Bakst
opieka scenograficzna:Ryszard Kaja
światło:Marek Rydian
asystent choreografa:Dominika Antkowiak
5.Szeherezada
choreografia:Michaił Fokin
przekaz choreograficzny:Liliana Kowalska
libretto:Alexandre Benois według "Księgi Tysiąca i Jednej Nocy"
scenografia:Leon Bakst
przekaz scenograficzny:Xymena Zaniewska
Mariusz Chwedczuk
współpraca scenograficzna:Barbara Rzemyk
światło:Marek Rydian
asystent choreografa:Zofia Stróżniak

Obsada:

 
1.Sylfidy
Preludium A-dur op. 28 nr 7, Nokturn As-dur op. 32 nr 2Anna Huk
Irina Lawrenowa
Natalia Łupijewa
Marta Wojtaszewska
Agnieszka Wolna
Beata Wrzosek
Andrzej Leonowicz
Sebastian Solecki
Walc Ges-dur op. 70 nr 1Anna Huk
Natalia Łupijewa
Marta Wojtaszewska
Agnieszka Wolna
Mazurek C-dur op. 33 nr 3Andrzej Leonowicz
Sebastian Solecki
Mazurek D-dur op. 33 nr 2Irina Lawrenowa
Beata Wrzosek
Marta Wojtaszewska
Agnieszka Wolna
Preludium A-dur op. 28 nr 7Irina Lawrenowa
Marta Wojtaszewska
Agnieszka Wolna
Beata Wrzosek
Walc cis-moll op. 64 nr 2Irina Lawrenowa
Marta Wojtaszewska
Agnieszka Wolna
Beata Wrzosek
Andrzej Leonowicz
Grande Valse Brillante Es-dur op. 18Anna Huk
Irina Lawrenowa
Natalia Łupijewa
Marta Wojtaszewska
Agnieszka Wolna
Beata Wrzosek
Andrzej Leonowicz
Sebastian Solecki
2.Duch róży
Młoda dziewczynaIrina Lawrenowa
Marta Wojtaszewska
Duch różyAndrzej Leonowicz
Sebastian Solecki
3.Popołudnie fauna
FaunAndrzej Adamczak
Bogdan Jabłoński
NimfaAnna Huk
Agnieszka Wolna
Solo fletoweJerzy Pelc
4.Szeherezada
Sułtan ShahrijarPaweł Kromolicki
Andrzej Płatek
SzeherezadaEwa Jabłońska
Izadora Weiss
ZobeidaAnna Huk
Irina Lawrenowa
Marta Wojtaszewska
Beata Wrzosek
MaurAndrzej Adamczak
Andrzej Leonowicz
Zeman, brat ShahrijaraDominik Muśko
Andrzej Płatek
Nadzorca eunuchówJacek Ciok
Ryszard Dłużewicz
Trzy odaliskiNatalia Łupijewa
Apolonia Myszkowska
Agnieszka Wolna