Lorenzaccio

 -  Alfred de Musset
tytuł realizacji:Lorenzaccio
utwór:Lorenzaccio (Alfred de Musset)
miejsce premiery:Teatr Narodowy Warszawa
data premiery:1972-10-20
reżyseria:Tadeusz Minc
przekład:Joanna Guze
scenografia:Marian Kołodziej
muzyka:Zygmunt Konieczny
asystent reżysera:Ryszard Nadrowski
Wojciech Zeidler

Obsada:

 
Aleksander de Medici, książę Florencji, później Kosma Medici, książę FlorencjiAndrzej Kopiczyński
Lorenzo Medici (Lorenzaccio)Zdzisław Wardejn
Kardynał CiboHenryk Bąk
Margrabia Cibo, jego bratJanusz Bylczyński
Messer Maurizio, kanclerz Rady OśmiuWłodzimierz Bednarski
Kardynał Baccio Valori, wysłannik Stolicy ApostolskiejJózef Pieracki
Guliano SalviatiEdward Sosna
Filip StrozziHenryk Machalica
Piotr StrozziAleksander Iwaniec
Tomasz StrozziLeszek Teleszyński
Leon Strozzi, przeor z KapuiJan Machulski
Bindo Altoviti, wuj LorenzaSeweryn Butrym
Venturi, mieszczaninZbigniew Kryński
Tebaldeo, malarzTadeusz Janczar
Scoronconcolo, zbirMarek Dąbrowski
Maffio, mieszczaninRyszard Nadrowski
Giomo Węgierczyk, zaufany dworzanin królaSylwester Pawłowski
Palla RuccellaiMichał Pluciński
NiccoliniAndrzej Bogucki
VettoriWładysław Ebert
GiucciardiniWojciech Brzozowicz
CanigianiCzesław Byszewski
CorsiWojciech Zeidler
CapponiCzesław Jaroszyński
Roberto Corsini, zarządca twierdzyMaciej Góraj
Alamanno SalviatiWładysław Kaczmarski
Franciszek PazziKrzysztof Wróblewski
ZłotnikEugeniusz Robaczewski
KupiecJerzy Turek
Wygnaniec IWojciech Zeidler
Wygnaniec IICzesław Lasota
Wygnaniec IIIKazimierz Zarzycki
Wygnaniec IVRoman Bartosiewicz
Kawaler IKarol Stępkowski
Mieczysław Hryniewicz (PWST)
Kawaler IIRoman Bartosiewicz
OficerWojciech Brzozowicz
Żołnierz IMaciej Góraj
Żołnierz IIKazimierz Janus
Żołnierz III***
Żołnierz IV***
Zwolennicy StrozzichRoman Bartosiewicz
Wojciech Brzozowicz
Maciej Góraj
Zbigniew Kryński
Czesław Lasota
Krzysztof Wieczorek
Wilhelm Wichurski
Krzysztof Wróblewski
Wojciech Zeidler
Mieszczanin IWładysław Ebert
Mieszczanin IIWilhelm Wichurski
Mieszczanin IIIKrzysztof Wieczorek
Agnolo, służącyKazimierz Janus
ŚlepiecMaciej Góraj
Margrabina CiboAleksandra Zawieruszanka
Maria Soderini, matka LorenzaBohdana Majda
Katarzyna Ginori, ciotka LorenzaJolanta Russek-Górzyńska
Luiza StrozziJoanna Sobieska
Kobieta IDanuta Wodyńska
Kobieta IIAlicja Migulanka
Kobieta IIIEleonora Hardock
Dama IGrażyna Staniszewska
Dama IIMaria Seroczyńska
GabrielaAnita Dymszówna
MaskiAnita Dymszówna
Ewa Pokas
Jolanta Russek-Górzyńska
Maria Seroczyńska
Ewa Skarżanka
Joanna Sobieska
Grażyna Staniszewska
Roman Bartosiewicz
Włodzimierz Bednarski
Wojciech Brzozowicz
Marek Dąbrowski
Aleksander Iwaniec
Andrzej Kopiczyński
Sylwester Pawłowski
Karol Stępkowski
Leszek Teleszyński
Krzysztof Wróblewski
Mieczysław Hryniewicz (PWST)

Plakaty


Program

Dokument PDF
9664 KB