Niech no tylko zakwitną jabłonie

 -  Agnieszka Osiecka
tytuł realizacji:Niech no tylko zakwitną jabłonie
utwór:Niech no tylko zakwitną jabłonie (Agnieszka Osiecka)
miejsce premiery:Teatr Współczesny Warszawa
data premiery:1984-12-01
reżyseria:Krzysztof Zaleski
scenografia:Ewa Starowieyska
kierownictwo muzyczne:Wojciech Głuch
opracowanie muzyczne:Wojciech Głuch
choreografia:Hanna Chojnacka
przygotowanie wokalne:Wojciech Głuch
Daria Iwińska
Irena Klukówna
asystent reżysera:Michał Kwieciński PWST
korepetycje muzyczne:Katarzyna Nowakowska
Wojciech Kaleta

Obsada:

 
Część I
Cesarz Mikołaj IIJózef Konieczny
Cesarz Wilhelm IIRyszard Barycz
Cesarz Franciszek JózefStanisław Bieliński
Mery, artystka operetkiEwa Błaszczyk
Poeta JulianWojciech Wysocki
AntreprenerKrzysztof Wakuliński
Kokota MimiKrystyna Tkacz
Ubogi ZakochanyJerzy Klesyk
Dziewczyna z SuterynyAgnieszka Kotulanka
Rekin FinansjeryMieczysław Czechowicz
Inżynier MetropolitaineKrzysztof Tyniec
Inteligentna Inżynierowa NowoczesnaMaria Pakulnis
Buba, kobietka luksusowaBarbara Sołtysik
Cnotliwa ZuzannaBeata Poźniak
Chłop ze WsiAdam Ferency
BezrobotnyIreneusz Kocyłak
JaśniepanAndrzej Grzybowski
Chór "A.S.-a"Jacek Bursztynowicz
Stanisław Górka
Krzysztof Stelmaszyk
Andrzej Stockinger
Piotr Wyszomirski
Stella, pani z towarzystwaZofia Saretok
Prezesowa ZadruhowieckaEmilia Krakowska
Prosty CzłowiekGrzegorz Wons
Ada, niezamężna sekretarkaEwa Błaszczyk
TaperKrzysztof Kolberger
Maryla, dziewczyna z KresówMaria Mamona
Sara, nieszczęśliwa matkaKrystyna Tkacz
Graf AndriejWiesław Michnikowski
Doktorowa z WilczejIlona Stawińska
Leon, pan w długachRyszard Ostałowski
Kocio, graczWłodzimierz Nowakowski
WłamywaczMarcin Troński
Drugi GigoloCezary Morawski
Jacek Sas-Uhrynowski
Rita Nocny MotylNina Girycz
Madame IrènePola Raksa
Stasiek LordWiesław Michnikowski
AmbasadorRyszard Barycz
DyplomataStanisław Bieliński
Chargé d'affairesJózef Konieczny
KelnerAndrzej Szenajch
Część II
Bohater Pozytywny, syn Ubogiego zakochanegoJerzy Klesyk
Kolega z KursuGrzegorz Wons
Koleżanka z KursuMaria Mamona
Kasia Traktorzystka, córka Cnotliwej ZuzannyBeata Poźniak
Aga ReakcjonistkaEwa Błaszczyk
Organizator, dawniej AntreprenerKrzysztof Wakuliński
Artystka EstradyNina Girycz
Artysta EstradyAndrzej Stockinger
Krystyna S., córka Kokoty MimiKrystyna Tkacz
Poeta MarekWojciech Wysocki
Julia, córka Inteligentnej Inżynierowej NowoczesnejMaria Pakulnis
Kolega z DzielnicyAdam Ferency
Junak, a później Teddy, muzyk jazzowyKrzysztof Kolberger
Bikiniarz SambaMarcin Troński
Bikiniarz DżambulajPiotr Wyszomirski
Hela Doktorka, wychowanka Zakładu Poprawczego w N., MałolataAgnieszka Kotulanka
Mały, wychowanek Zakładu Poprawczego w N., MałolatCezary Morawski
Jacek Sas-Uhrynowski
Długi, wychowanek Zakładu Poprawczego w N., MałolatKrzysztof Stelmaszyk
Student z Wilczym Biletem, syn Inżyniera MetropolitaineKrzysztof Tyniec
Beata, Narzeczona, a później ŻonaPola Raksa
Wisia, Narzeczona, a później ŻonaBarbara Sołtysik
Chłopiec z Pochodzeniem robotniczymJacek Bursztynowicz
Chłopiec z Pochodzeniem chłopskimStanisław Górka
Chłopiec z Pochodzeniem robotniczo-chłopskimIreneusz Kocyłak
Chlopiec z Pochodzeniem inteligenckimWłodzimierz Nowakowski
GarniturAdam Ferency
Dzida, prezenterZofia Saretok
Lady SzczurMaria Pakulnis
SzczuryAgnieszka Kotulanka
Cezary Morawski
Jacek Sas-Uhrynowski